کد خبر : 107063

به گزارش خبرگزاری مهر، عادی سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی با واکنش گروه های مختلف فلسطینی مواجه گردید. جهاد اسلامی: این اقدام خیانت به قدس است بر اساس این گزارش، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام برقراری روابط بین مغرب و اسرائیل را خیانت به قدس برشمرد. جهاد اسلامی افزود: سناریوی شتاب رژیم های عربی […]به گزارش خبرگزاری مهر، عادی سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی با واکنش گروه های مختلف فلسطینی مواجه گردید.

جهاد اسلامی: این اقدام خیانت به قدس است

بر اساس این گزارش، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام برقراری روابط بین مغرب و اسرائیل را خیانت به قدس برشمرد.

جهاد اسلامی افزود: سناریوی شتاب رژیم های عربی برای رابطه با رژیم صهیونیستی لعن و نفرین را برای این رژیم ها و حاکمانش به همراه خواهد داشت.

حماس: اقدام مغرب به نفع موضوع فلسطین نیست

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز از این اقدام به عنوان خطایی یاد کرد که به نفع موضوع فلسطین نیست.

حماس افزود: رژیم اشغالگر از عادی سازی روابط برای افزایش سیاست خصمانه علیه ملت فلسطین سوء استفاده می کند.

حماس تاکید کرد: اعلام سازش میان مغرب و رژیم اشغالگر، شکست جدیدی برای نظام شکننده عربی است که راه تقویت ارکان حکومت استبدادی خود را در نزد آمریکا و دشمن صهیونیستی، جستجو می‌کند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین: روزی سیاه بود

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم اعلام مغرب در عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی را روزی سیاه برشمرد.

این جبهه افزود: عادی سازی روابط نشانگر ضرورت یکپارچگی تلاش ها برای مقابله با این رژیم ها و خیانت هایشان و حمایت از حقوق ملت فلسطین است.

جنبش احرار: این اقدام خواست مردم مغرب نیست

جنبش احرار هم اعلام کرد: اعلام افتادن رژیم مغرب در آغوش دشمن صهیونیستی غافلگیرکننده نبود و این امر برای آندسته از امت که دارای بصیرت هستند واضح و آشکار بود.

جنبش مجاهدین: خدمتی مجانی به نتانیاهو و ترامپ است

جنبش مجاهدین فلسطین هم با واکنش به این اقدام، گفت: اعلام عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خواست مردم مغرب نیست. این اقدام خدمتی مجانی به نتانیاهو و ترامپ است.

این جنبش افزود: نقش مشکوک امارات در کشاندن شمار بیشتری از رژیم ها به گل و لای عادی سازی روابط در راستای خدمت رژیم ابوظبی به منافع صهیونیست ها ادامه دارد.

انصارالله یمن

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پیامی توئیتری تاکید کرد: هرگونه عادی سازی روابط چه در شرق یا غرب مردود و محکوم است. هیچ برهانی هرگونه روابط کشورهای عربی و اسلامی با دشمن اسرائیلی را توجیه نمی‌کند.

مصر

«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر از برقراری روابط بین مغرب و رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

وی در عین حال مدعی شد که این اقدام گامی مهم در راستای تقویت ثبات و همکاری منطقه‌ای خواهد بود.

امارات

«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی در واکنش به اعلام توافق سازش مغرب با رژیم صهیونیستی مدعی شد که عادی سازی روابط مغرب با اسرائیل، اقدامی حاکمیتی است که تلاش مشترک برای صلحی عادلانه در منطقه را تقویت می‌کند.

بحرین

«حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین هم که رژیم متبوعش اخیراً با صهیونیست ها توافق سازش امضا کرد، پنج شنبه شب از عادی‌سازی روابط مغرب و رژیم صهیونیستی استقبال کرد و مدعی شد که این اقدام موجب تقویت تحقق صلح و ثبات و شکوفایی در منطقه می‌شود.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه با انتشار پیامی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: «امروز یک پیشرفت تاریخی دیگر حاصل شد».

وی در ادامه این پیام توئیتری افزود: «دو دوست عالی ما اسرائیل و پادشاهی مراکش بر سر [برقراری] روابط کامل دیپلماتیک توافق کرده‌اند- پیشرفتی عظیم برای صلح در خاورمیانه!»منبع: مهر