کد خبر : 107417

به گزارش خبرنگار مهر، با تأیید این محرومیت، روس‌ها سهمیه‌های خود در رشته‌های مختلف از جمله تکواندو را از دست می‌دهد و این موضوع برای تکواندو ایران یک خبر خوب است. در وزن ۸۰+ کیلوگرم نفر اول رنکینگ «ولادیسلاو لارین» از روسیه است که موفق به کسب سهمیه شده و با حذف این روسی، سجاد […]به گزارش خبرنگار مهر، با تأیید این محرومیت، روس‌ها سهمیه‌های خود در رشته‌های مختلف از جمله تکواندو را از دست می‌دهد و این موضوع برای تکواندو ایران یک خبر خوب است.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم نفر اول رنکینگ «ولادیسلاو لارین» از روسیه است که موفق به کسب سهمیه شده و با حذف این روسی، سجاد مردانی که نفر هفتم رنکینگ است، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را تحت شرایطی خاص دریافت خواهد کرد.

طبق قوانین ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه شده‌اند، در چنین شرایطی اجازه دارند با پرچم IOC در المپیک شرکت کنند، در غیر این صورت تیم ملی تکواندو ایران در بخش مردان با سه سهمیه توسط آرمین هادی پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم راهی المپیک خواهد شد.

تکواندو ایران این شانس را دارد تا دو سهمیه هم در بخش بانوان از رقابتهای کسب سهمیه قاره‌ای (۶-۸ فروردین- اردن) کسب کند.منبع: مهر