کد خبر : 107530

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، نیروهای ارتش عراق عملیات جدیدی را علیه بقایای عناصر تکفیری داعش در این کشور کلید زده‌اند. در همین راستا، ارتش عراق مرحله چهارم از عملیات «وعده صادق» را در شهر «بصره» آغاز کرده است. بر اساس این گزارش، «اکرم صدام مدنف» فرمانده عملیات بصره در سخنانی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، نیروهای ارتش عراق عملیات جدیدی را علیه بقایای عناصر تکفیری داعش در این کشور کلید زده‌اند. در همین راستا، ارتش عراق مرحله چهارم از عملیات «وعده صادق» را در شهر «بصره» آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، «اکرم صدام مدنف» فرمانده عملیات بصره در سخنانی ضمن تأیید خبر آغاز چهارمین مرحله از عملیات وعده صادق در این شهر، گفت: هدف اصلی و اساسی از این عملیات مقابله با بقایای عناصر داعش است.

فرمانده عملیات بصره در ادامه عنوان کرد: نیروهای عراقی در ساعات نخست آغاز چهارمین مرحله از عملیات وعده صادق توانستند تعدادی از عناصرِ تحت تعقیب را شناسایی و بازداشت کنند. اخبار این عملیات متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

پیشتر نیز فرمانده عملیات بصره از موفقیت آمیز بودن مرحله سوم عملیات وعده صادق در این شهر خبر داده بود. وی گفته بود: در جریان مرحله سوم عملیات وعده صادق شمار زیادی از تکفیریها بازداشت و مقادیر بسیاری از تسلیحات و تجهیزات نظامی آنها کشف و ضبط شد.منبع: مهر