کد خبر : 107056

گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا تنگسیری شامگاه پنجشنبه در یادواره سه شهید مدافع حرم گیلان «حبیب روحی»، «یدالله قاسم زاده» و «سجاد عفتی» که به صورت تلویزیونی برگزار شد با اشاره به اینکه استان گیلان هشت هزار شهید دفاع مقدس و ۲۳ شهید مدافع حرم تقدیم این انقلاب و نظام کرده است، اظهار کرد: استان […]گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا تنگسیری شامگاه پنجشنبه در یادواره سه شهید مدافع حرم گیلان «حبیب روحی»، «یدالله قاسم زاده» و «سجاد عفتی» که به صورت تلویزیونی برگزار شد با اشاره به اینکه استان گیلان هشت هزار شهید دفاع مقدس و ۲۳ شهید مدافع حرم تقدیم این انقلاب و نظام کرده است، اظهار کرد: استان گیلان به سرسبزی، شجاعت، ولایتمداری معروف است.

وی با بیان اینکه شهید روحی یکی از نیروهای نیروی دریایی سپاه بود که برای دفاع از حرم به سوریه اعزام شد، افزود: این شهید بزرگوار به شجاعت معروف و دارای سجایای اخلاقی بسیاری بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه با اشاره به اینکه جوانان ایران در دفاع از حرم حماسه‌ها آفریدند، گفت: با شجاعت، رشادت و حماسه مدافعان این جوانان داعش فهمید ایران و ایرانی کیست که یکی از این جوانان شهید «حبیب روحی» است.

وی همچنین به برخی ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی شهید روحی اشاره و اضافه کرد: ارتباط این شهید بزرگوار با خدا قبل از ورود وی به سپاه شکل گرفت و او دارای اخلاق اسلامی بود و خواندن نماز را بر خود واجب می‌دانست که هم به جماعت و هم سر وقت بخواند.

سردار تنگسیری در ادامه با بیان اینکه تکفیری‌ها، النصر و داعش توسط کشورهای مدعی حقوق بشر به سلاح‌های پیشرفته روز مجهز بوده و هستند، اضافه کرد: کمترین جنایات آنها سربریدن کودکان و پاره کردن شکم زنان باردار بود. آنها مسلمان و غیر مسلمان را کشتند.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم نشان دادن شیعه چگونه در برابر دشمنان اسلام ایستادگی می‌کند، گفت: شهدای مدافع حرم در زمانی برای دفاع از حرم و اسلام و ناموس پا به میدان گذاشتند که شاهد انواع سم‌پاشی ها از سوی شبکه‌های اجتماعی هستیم و این جوانان با شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه دل کندن از متعلقات دنیا همانند زن و فرزند بسیار سخت است اما شهدای مدافع حرم این کار را انجام دادند، ادامه داد: آنها با رها کردن خانواده، همسر و فرزندان هجرت کرده، جهاد کردند و به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب جوانان امروز از نسل انقلاب کمتر نیستند بلکه بسیار جلوتر هستند، گفت: مدافعان حرم همانند «حبیب روحی»، «یدالله قاسم زاده» و «سجاد عفتی» از همه چیز گذشتند.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه در زمان پیامبر نگهداشتن ایمان با زمان امام علی متفاوت بود و این موضوع نیز در زمان امام خمینی (ره) با مقام معظم رهبری نیز صدق می‌کند، اضافه کرد: در زمان امام راحل جنگی انجام شده که برای دفاع همه رفتند اما در زمان امام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب با این هجمه‌های خودی و غیر خودی و زخم زبان‌هایی که به مدافعان حرم و خانواده‌های آنها زده شاهد رشادت و شجاعت مدافعان حرم بودیم.

وی تأکید کرد: اگر رشادت، شجاعت و از خود گذشتگی مدافعان حرم نبود داعش تا کرمانشاه فاصله‌ای نداشتند اما مدافعان حرم ایستادگی کردند، باید قدر این شهدا و خانواده‌های آنها را بدانیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: ما سرباز این نظام و مردم هستیم و به این لباس سربازی افتخار می‌کنیم.منبع: مهر