کد خبر : 107071

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع آگاه در گفتگو با روزنامه الجمهوریه اعلام کردند که «میشل عون» رئیس جمهور لبنان با کابینه پیشنهادی «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف این کشور موافقت نکرده است. این منابع ادامه دادند که کابینه پیشنهادی الحریری که شامل افرادی از گروه‌ها و مذاهب مختلف این کشور بوده، […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع آگاه در گفتگو با روزنامه الجمهوریه اعلام کردند که «میشل عون» رئیس جمهور لبنان با کابینه پیشنهادی «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف این کشور موافقت نکرده است.

این منابع ادامه دادند که کابینه پیشنهادی الحریری که شامل افرادی از گروه‌ها و مذاهب مختلف این کشور بوده، مورد پذیرش میشل عون واقع نشده است.

پیش از این، رسانه‌های لبنانی گزارش داده بودند که الحریری نام وزرای پیشنهادی خود را به رئیس‌جمهور این کشور تقدیم کرده است.

علت این مخالفت، عدم رایزنی الحریری با گروه‌های سیاسی لبنانی برای انتخاب وزرا اعلام شده است.

این منابع خبر دادند که در واقع الحریری با انتخاب این وزراء قصد داشته این پیام را به آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای آن مخابره کند که تلاش کرده یک کابینه بدون مشارکت حزب الله تشکیل دهد اما رئیس جمهور با آن مخالفت کرده و دیگر هیچ مسئولیتی متوجه سعد الحریری نیست.

پیش از این، «دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت در سخنانی مداخله‌جویانه، بر مخالفت واشنگتن نسبت به مشارکت حزب الله در دولت آتی لبنان تاکید کرده بود.منبع: مهر