کد خبر : 107413

به گزارش خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر امروز با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ضمن آشنایی با دستاوردهای ۱۰ ساله این دفتر در جمع مدیران تصریح کرد: آثار ارزشمندی در دفتر تبلیغات اسلامی تاکنون تهیه شده و این دفتر مساله محوری را به خوبی دنبال کرده و نقش […]


به گزارش خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر امروز با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ضمن آشنایی با دستاوردهای ۱۰ ساله این دفتر در جمع مدیران تصریح کرد: آثار ارزشمندی در دفتر تبلیغات اسلامی تاکنون تهیه شده و این دفتر مساله محوری را به خوبی دنبال کرده و نقش بسزایی در حل مسائل داشته است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه علما، دانشمندان و روحانیون خوش فکری در دفتر تبلیغات اسلامی هستند و چیزهایی را که شاید دیگران به سرعت نبینند را رصد می‌کنند گفت: در واقع این عزیزان مثل دیده بانی هستند که در دیده بانی به خوبی عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در اقطاب دفتر تبلیغات اسلامی عمیقاَ به سراغ مسائل مهم و محوری رفته و شناسایی خوبی صورت گرفته است گفت: هم در بحث‌های فکری و اندیشه‌ای و هم در شناسایی انحرافات مکاتب مختلف و جریان‌های انحرافی و نوع پاسخگویی به شبهات و مصون سازی فکری جامعه اقدامات خوبی انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه صیانت بخشی فکری جامعه امری بسیار مهم است خطاب به مدیران دفتر تبلیغات اسلامی گفت: کار شما، کار قضاوت و رسیدگی و پرونده‌ها را کم می‌کند و اگر باور افراد عمیق باشد، دچار انحرافات، جرم و برخورد با جرم نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: نسبت به تولید علم نیز گام‌های خوبی در دفتر تبلیغات اسلامی برداشته شده و در عرصه‌های اصولی، حدیثی، تفسیری، فلسفی و… کارهایی نو و ارزشمند ارائه شده که حوزه‌های علمیه باید با یک ساز و کار خوب اینها را پرورش دهند و استفاده کنند.

رئیس قوه قضائیه افزود: البته به میزانی که در دفتر تبلیغات اسلامی کار انجام داده‌اید، کارها معرفی نشده و خیلی از افاضل حوزه و دانشگاه از این دستاوردها بی اطلاع هستند.

وی با بیان اینکه در مساله محوری سه نکته “مسئله و شناخت”، “راهکار و تشخیص” و “اولویت‌ها” وجود دارد خاطرنشان کرد: شما اولویت‌هایی را اعلام کرده‌اید و حتماً مسائلی هست که می‌تواند بررسی شود و در اولویت بعدی شماست که حائز اهمیت است و به آنها نیز توجه کنید.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری حوزه می‌دانند گفت: امروز جلوه روشنفکری حوزه را می‌توان در دفتر تبلیغات اسلامی دید.

وی اضافه کرد: البته معنای روشنفکری بر خلاف تعبیر رسانه‌ها که هرکسی بیشتر جامعه را به سمت تفکر غربی سوق دهد روشنفکر می‌نامند، نیست بلکه روشنفکر یعنی کسی که جامعه را خوب بشناسد و مسائل را خوب تشخیص دهد و ایفای نقش کند که در دفتر تبلیغات اسلامی به مسائل به خوبی توجه شده و دانش و بینش را بسیج کرده‌اند که مسائل را حل کنند و بحمدالله چهره‌های ارزشمند و اثرگذاری نیز دیده می‌شود، که از همه آنها سپاسگزارم.منبع: مهر