کد خبر : 106410

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: هنوز جزئیات و شیوه اجرای تعطیلی یک هفته ای به استانداری خوزستان ابلاغ نشده است.

رضا نجاتی با اشاره به مصاحبه رییس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تعطیلی هفته آینده گفت: این خبر را تایید می‌کنیم اما جزئیات اجرای این تعطیلی از جمله شهرستانها و اداراتی که شامل این تعطیلی می‌شوند هنوز اعلام نشده است.

وی افزود: احتمال می رود روز شنبه در ستاد ملی کرونا این مساله به صورت شفاف مطرح و اطلاع‌رسانی شود.
نجاتی همچنین درباره میزان همراهی مردم با محدودیت های اخیر کرونایی گفت: ۸۰ درصد مردم با این محدودیت‌ها همراهی و مصوبات را رعایت کردند اما تعدادی هم بودند که محدودیتها را رعایت نکردند.
وی درباره محدودیت تردد خودروها نیز اظهارداشت: خودروهای پلاک بومی حق خروج و خودروهای با پلاک غیربومی حق ورود به اهواز را ندارند اما افرادی که در اهواز ساکن و یا شاغل هستند و پلاک خودروی آنها مربوط به اهواز نیست، نگران نباشند و با همراه داشتن کارت ملی و کارت شناسایی می‌توانند تردد کنند، در صورت جریمه پلیس نیز این مساله قابل حل است.
نجاتی تاکید کرد: شهروندان ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد را جدی بگیرند زیرا پلیس و دوربین‌های ترافیک این ترددها را به عنوان جریمه و نمره منفی لحاظ می‌کنند.
بر اساس این گزارش، انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور پنجشنبه در برنامه شبکه دو سیما گفته بود: هفته آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده شود.
بر اساس اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز شنبه اول آذر محدودیت جدید در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اعمال شده است.
در خوزستان فقط شهرستانهای اهواز و کارون در شرایط قرمز اعلام شده است.
بنا به اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان‌های قرمز کرونایی به مدت ۲ هفته مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ تعطیل، و تنها یک سوم کارمندان در محل کار حضور پیدا خواهند کرد. همچنین در شهرستان‌های نارنجی مشاغل سطح ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود و ۵۰ درصد کارمندان ادارات در محل کار حضور پیدا خواهند کرد. در شهرستان‌های زرد نیز مشاغل سطح چهار تعطیل بوده و دو سوم کارکنان ادارات به مردم خدمات ارایه می‌دهند.