کد خبر : 106091

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن از سازمان ملل خواست برای لغو محاصره یمن وارد عمل شود. وی در ادامه، بیانیه «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل درباره بحران گرسنگی در یمن را مثبت توصیف کرد. الحوثی ادامه داد: بیانیه گوترش درباره بحران گرسنگی در […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن از سازمان ملل خواست برای لغو محاصره یمن وارد عمل شود.

وی در ادامه، بیانیه «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل درباره بحران گرسنگی در یمن را مثبت توصیف کرد.

الحوثی ادامه داد: بیانیه گوترش درباره بحران گرسنگی در یمن به منظور جلب توجه جهانیان یک موضع‌گیری مثبت بود.

وی از سازمان ملل خواست تا برای لغو محاصره یمن و محکوم کردن این محاصره اقدام کند چرا که مغایر با اصول و قوانین بین المللی است و کشتی‌های عازم یمن نیز از مجوزهای سازمان ملل برخوردارند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: عهدشکنی کشورهای متجاوز و مزدوران آن عامل بی ارزش شدن ریال یمن و پرداخت نشدن حقوق‌ها در این کشور است. آنها در کنار شورای امنیت مسئول این بحران هستند.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، روز جمعه، درباره وقوع قحطی گسترده در یمن هشدار داد.

وی در این باره گفت: یمن در حال حاضر با خطر قریب‌الوقوع ابتلا به بدترین قحطی مواجه است که جهان در دهه‌های اخیر به خود دیده است. گوترش ادامه داد: در فقدان اقدام فوری، زندگی میلیون‌ها نفر از دست خواهد رفت.

اظهارات گوترش در حالی ایراد شد که ۶ سال از تهاجم ائتلاف سعودی به یمن می‌گذرد و طی این دوره، هزاران شهروند بی‌گناه جان خود را از دست داده و حجم بزرگی از زیرساخت‌های شهری تخریب شده است.

با این حال، بانیان این نبرد نابرابر که از حمایت غرب به ویژه آمریکا برخوردارند؛ همچنان از پاسخگویی به افکار عمومی جهان، شانه خالی می‌کنند.منبع: مهر