کد خبر : 107525

یوسف صیادی بازیگر نقش امیر مسعود وزیری در سریال «معمای شاه» درباره این نقش به بهانه پخش سریال از آی‌فیلم به خبرنگار مهر بیان کرد: نقش امیر مسعود یک نقش ریسکی بود و مثل یک تیغ دو لبه می‌ماند و ممکن بود سال‌ها فعالیت مرا در عرصه کمدی زیر سوال ببرد یا برعکس، موفق شود […]یوسف صیادی بازیگر نقش امیر مسعود وزیری در سریال «معمای شاه» درباره این نقش به بهانه پخش سریال از آی‌فیلم به خبرنگار مهر بیان کرد: نقش امیر مسعود یک نقش ریسکی بود و مثل یک تیغ دو لبه می‌ماند و ممکن بود سال‌ها فعالیت مرا در عرصه کمدی زیر سوال ببرد یا برعکس، موفق شود و بخشی از توانایی‌ام در بازیگری را به اثبات برساند که خدا را شکر، مردم با نقش ارتباط برقرار کردند.

وی ادامه داد: این نقش یک چالش در پرونده بازیگری‌ام است، امیرمسعود انسان عقب مانده‌ای است که حرف‌های بهلول‌وار می‌زند. نمی‌گویم این نقش خیلی خوب از آب درآمد اما همین که مردم با آن رابطه گرفتند و دوستش داشتند راضی‌کننده است.

این بازیگر کمدی درباره چالش‌های این نقش اظهار کرد: این نقش برایم یک چالش بود. البته وقتی سریال را دیدم با خودم گفتم بهتر هم می‌توانست باشد که این یک قاعده کلی برای همه نقش‌ها است. شاید جالب باشد که برایتان بگویم وقتی نقش امیر مسعود به من پیشنهاد شد یکی از مدیران موافق نبود و ترجیح می‌داد که نقش دیگری را بازی کنم اما آقای ورزی اصرار داشت که این نقش برای من باشد و اتفاقاً وقتی سریال پخش شد همان مدیر اعتراف کرد که نقش خیلی خوب شده است.

وی در توضیحات بیشتر از این نقش گفت: امیر مسعود فرزند بزرگ خانواده وزیری است و رفتارهای یک انسان عقب‌مانده ذهنی را دارد و طبیعی است که در این شرایط خیلی او را جدی نگیرند اما همین فرد به ظاهر کندذهن گاهی حرف‌های سنگینی می‌زند که دیگران را به تعجب و واکنش وامی‌دارد. این کاراکتر در بیشتر قسمت‌های سریال حضور دارد. وقتی قرار شد نقش امیرمسعود را من بازی کنم با آقای ورزی صحبت کردم و پیشنهاد دادم که با توجه به سابقه‌ای که در کارهای کمدی دارم رگه‌هایی از طنز را به این شخصیت اضافه کنیم تا جذاب‌تر شود. آقای ورزی هم موافقت کردند و بُعد طنز در کاراکتر امیرمسعود پررنگ شد.

صیادی در ادامه درباره علاقه‌اش به کار تاریخی عنوان کرد: همه می‌دانند که ژانر مورد علاقه من کمدی است. با این حال تاریخ را هم دوست دارم. اگر بشود این دو ژانر را در کنار هم داشته باشیم نتیجه خیلی جذابی به دست می‌دهد.

وی ادامه داد: به نظرم حتی در کار تاریخی هم می‌توان کمدی داشت و نقش طنز بازی کرد تقریباً شبیه به آنچه خودم در سریال «معمای شاه» انجام دادم و از این حیث سریال تاریخی را متناقض با کار طنز نمی‌بینم.منبع: مهر