کد خبر : 107272

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بازرسی کل کشور، بازرسی‌های استانی طی هفته سوم آذرماه اقدامات و نتایج بازرسی‌های خود را منعکس کرده که در ادامه برخی از آن‌ها به شرح زیر است؛ آذربایجان غربی- پیرو تشکیل جلسه در بازرسی‌کل این استان با حضور مدیران‌کل حمل‌ونقل و راهداری، ناظر گمرکات استان، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های […]به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بازرسی کل کشور، بازرسی‌های استانی طی هفته سوم آذرماه اقدامات و نتایج بازرسی‌های خود را منعکس کرده که در ادامه برخی از آن‌ها به شرح زیر است؛

آذربایجان غربی- پیرو تشکیل جلسه در بازرسی‌کل این استان با حضور مدیران‌کل حمل‌ونقل و راهداری، ناظر گمرکات استان، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه و… و ابلاغ صورت‌جلسه به دستگاه‌های مذکور نسبت به اجرای مصوبه هیأت وزیران درباره ساماندهی نحوه پایش و کنترل سوخت در باک کامیون‌های خروجی از کشور و جلوگیری از قاچاق سوخت از پایانه‌ها و گمرکات مرزی استان، بالاخص گمرک بازرگان و با پیگیری‌های بازرسی‌کل استان، هفته گذشته طی مراسمی جایگاه پایش سوخت در نزدیک‌ترین نقطه صفر مرزی پایانه بازرگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

براساس توافق انجام‌گرفته در جلسه بازرسی‌کل استان آذربایجان‌غربی، قرار شد از این تاریخ به بعد پایش سوخت باک کامیون‌های خروجی به‌صورت مشترک توسط عوامل شرکت نفت، هنگ مرزی و گمرک در نزدیک‌ترین نقطه صفر مرزی انجام شود.

دستور ترخیص برنج‌های دپو شده در گمرک سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان- بر اساس بازدید بازرس‌کل استان بالغ بر ۸ هزار تن برنج در انبارهای گمرک زاهدان و ۲۳ هزار تن برنج در انبارهای چابهار موجود بود. با توجه به تحمیل خسارت جبران‌ناپذیر رسوب و نگه‌داری برنج که جز کالاهای اساسی و تأثیرگذار در سبد غذایی جامعه است و همچنین افزایش بی‌رویه قیمت برنج با توجه به افزایش نرخ ارز و عدم عرضه کافی در طول یکسال گذشته، مقرر شد دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط براساس قوانین و مقررات مربوط حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز اقدامات لازم جهت تسهیل روند ترخیص برنج‌های دپو و رسوب شده در انبارها را انجام تا با نظارت اداره‌کل صمت و سایر دستگاه‌های مرتبط به بازار مصرف عرضه شود.

در این بازدید از برنج‌های موجود در انبارها توسط اداره‌کل استاندارد و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نمونه‌برداری شد که براساس نتایج حاصل از آزمایشات انجام شده تاکنون میزان ۵۸۵ تن از برنج‌های موجود فاقد قابلیت مصرف انسانی تشخیص داده شده است.

ورود بازرسی‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد به خسارت میلیاردی سرقت لوله‌های نفتی

کهگیلویه و بویراحمد- موضوع سرقت لوله‌های نفتی در منطقه گوره شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به صورت پرونده بازرسی موردی در دستورکار گروه نفت و گاز بازرسی‌کل استان قرار گرفت.

با انجام تحقیقات و همچنین گزارش‌ها و تخمین‌های اولیه مراجع مختلف منجمله حراست شرکت مشخص شد مقدار ۵۴۰۰ متر (معادل ۴/۵ کیلومتر) لوله انتقال نفت سبک به همراه تکیه‌گاه‌ها (ساپورت)، در ناحیه (۵) صنعتی (منطقه گوره) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به ارزش بیش از ۱۷۶ میلیارد ریال به سرقت رفته است.

طبق بررسی‌های انجام گرفته اولیه، از ۲۶ نفر در واحدهای اداره حراست، عملیات و بازرسی خطوط لوله آن شرکت اخذ توضیح صورت گرفت. بررسی مستندات و تجزیه تحلیل نقشه‌های توپوگرافی، هوایی و نقشه‌های ترسیمی اداره کل حراست مصوب وزارت نفت توسط هیأت بازرسی، حاکی از محرز بودن سهل‌انگاری و تبانی عوامل حراستی و بازرسی خطوط لوله است.

۱۳۴ نفر از دلالان نهاده و مرغ در استان ایلام معرفی شدند

ایلام- بازرس‌کل استان ایلام به دنبال نوسانات میزان عرضه و قیمت مرغ در بازار استان به همراه جمعی از مدیران کل استان به صورت شبانه و سرزده از یکی از کشتارگاه صنعتی استان بازدید به عمل آورده و در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

عیسی هواسی همچنین از شناسایی ۳۷ نفر از دلالان نهاده و ۹۷ نفر از دلالان مرغ زنده که سبب اخلال در مایحتاج عمومی شده‌اند و معرفی آنان به مراجع قانونی خبر داد.

پروژه نیمه‌کاره‌ای که باعث ترافیک شده بود فعال شد

بوشهر- با پیگیری‌های بازرسی‌کل استان بوشهر پروژه نیمه‌کاره متوقف شده احداث روگذر شهید سلیمانی شهرداری بوشهر که باعث ترافیک شدید در مرکز شهر شده بود، دوباره فعال شد.

اجرای تقاطع غیر همسطح شهید مطهری شهر بوشهر مهمترین پروژه احداثی شهرداری بندر بوشهر طی سال‌های اخیر بوده که به دلایل مختلفی از جمله کمبود اعتبارات و تأخیرات غیر مجاز پیمانکار دارای ۳۸ درصد عقب‌ماندگی در پیشرفت فیزیکی بود.

بازرسی‌کل استان طی یک ماهه اخیر پیگیری‌های مضاعفی از طریق ارسال گزارش‌های هشداری و برگزاری جلسات حضوری جهت فعال نمودن پروژه از شهرداری بندر بوشهر و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری انجام داد که این موضوع منجر به پرداخت مطالبات پیمانکار و حل مشکلات اصلی پروژه شد.منبع: مهر