کد خبر : 107177

حدود ۱۰۰نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان روز یکشنبه در اعتراض به آنچه اعمال “فرمول‌های اصلاحات همسان سازی دریافتی” بازنشستگان خواندند در محوطه ساختمان این اداره کل در اهواز تجمع کردند.

به گزارش خوز ۲۴ از اهواز این گروه از بازنشستگان مستمری بگیر تامین اجتماعی بیان کردند: اجرای طرح همسان سازی در تامین اجتماعی منجر به افزایش قابل توجه دریافتی آنان مشابه صندوق بازنشستگان کشوری نشده است.

در دست نوشته برخی بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان ، “دستمزدها را به خط فقر برسانید” به چشم می‌خورد که نشان از ناکافی بودن میزان دریافتی بازنشستگان زیرپوشش این سازمان دارد.
آنها گفتند: افزایش ناچیز دریافتی‌ها که ناشی از اعمال قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی سازمان تامین اجتماعی است و امسال اجرایی شده منطبق با میزان تورم و هزینه‌های زندگی آنان نیست.
مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان پس از آنکه تجمع کنندگان خواستار حضور وی و پاسخ به مطالبات آنان شده بود در جمع معترضان که دقایقی بعد به سرسرای اجتماعات اداره کل تامین اجمتماعی هدایت شدند گفت: این اداره کل به عنوان مجری قانون ، مطابق با مقررات و بخشنامه ها مبادرت به پرداختی‌های جدید به بازنشستگان کرده است.
سید محمد مرعشی با دعوت بازنشستگان معترض به آرامش و اینکه شما گروه بازنشستگان از صاحبان و شرکای صندوق تامین اجتماعی هستید گفت: ما مشکلات شما را درک می‌کنیم ولی هرگونه تغییرات در پرداختی‌ها و همسان سازی‌ها به تصمیم سازمان متبوع ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تخصیص اعتبار بستگی دارد.
وی قول داد با انعکاس درخواست بازنشستگان به شبیب جویجری از نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ، از طریق مجلس و سازمان تامین اجتماعی ، پیگیر مطالبات و درخواست بازنشستگان و انعکاس آنان به مسوولان سازمان متبوع باشد.
مرعشی به برخی ابهامات و درخواست این دسته از بازنشستگان که خواستار پرداخت حق جنگی و سنوات ارفاقی شده بودند نیز پاسخ داد.
بازنشستگان اهوازی معترض به نحوه اجرای قانون همسان سازی حقوق دریافتی، پس از حدود ۲ ساعت به آرامی به تجمع خود پایان دادند.

منبع ایرنا