کد خبر : 106861

رحمان رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در روزی که تنها چهار پنج بازیکن اصلی خودمان را داشتیم تسلیم تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون شدیم و از قانون سرپیچی نکردیم. در حالی مقابل شهرخودرو به میدان رفتیم که چند بازیکن ما که در ترکیب اصلی قرار گرفتند اولین بازی خود را تجربه می‌کردند. […]رحمان رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در روزی که تنها چهار پنج بازیکن اصلی خودمان را داشتیم تسلیم تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون شدیم و از قانون سرپیچی نکردیم. در حالی مقابل شهرخودرو به میدان رفتیم که چند بازیکن ما که در ترکیب اصلی قرار گرفتند اولین بازی خود را تجربه می‌کردند. بازی کردن در این شرایط برای ما دشوار بود و با اینکه نظر خودمان این بود این بازی لغو شود، اما از قانون تبعیت کردیم و با همین شرایط به میدان رفتیم.

رحمان رضایی با تمجید از عملکرد بازیکنان تیمش در این بازی گفت: بازیکنان من از باتجربه گرفته تا جوان همه غیرت به خرج دادند. در شرایطی که دست شهرخودرو باز بود و از هر ۵ تعویض خود در این بازی استفاده کرد، ما نتوانستیم بیشتر از یک تعویض انجام دهیم که آن هم در دقایق پایانی بود. در واقع با این شرایط سخت ما ۱۲ بازیکن بازی کردیم و من به همه بازیکنانم که در این بازی به میدان رفتند بابت جسارت و غیرت شأن تبریک گفته و به آنها خسته نباشید می گویم. دوست داشتم از بازیکنان جوانم در شرایط بهتری استفاده می‌کردم تا کمتر تحت فشار قرار گیرند و فضا برای جهش آنها بهتر فراهم می‌شد اما جبر فوتبال ما را وادار کرد تا در روزی سخت اینچنین از آنها استفاده کنم.

سرمربی ذوب آهن بیان داشت: متأسفانه انگار اشتباهات داوری به ضرر ذوب آهن تمامی ندارد و پنجمین اشتباه تأثیرگذار دار علیه ذوب آهن را در پنجمین بازی شاهد بودیم. پنالتی که به ضرر ما گرفته شد به هیچ وجه پنالتی نبود و چه بسا اگر با آن پنالتی دروازه ما باز نشده بود، بازی شرایط دیگری پیدا می‌کرد.

وی افزود: هفته‌هاست فریاد می‌زنیم و از داوران می‌خواهیم قدری بیشتر دقت کنند تا حاصل زحمات هیچ تیمی بر اثر تصمیمات اشتباه به باد نرود. اما متأسفانه هر هفته این اشتباهات وجود دارد.

رضایی تصریح کرد: ادامه پیدا کردن این اشتباهات علیه یک تیم واقعاً ذهن مرا مشغول کرده و برای من ایجاد سوال کرده است. چطور می‌شود که در ۵ بازی پی در پی ۵ داور مختلف در بازی‌هایی که یک طرف آن تیم ما قرار دارد اشتباهاتی صورت دهند که تنها ما از این اشتباهات ضرر کرده باشیم. من بار دیگر از دپارتمان داوران تقاضا دارم از داوران خود بخواهند با تمرکز و دقت بیشتری وارد میدان شوند. اگر اشتباهات داوری به ضرر ما انجام نشده بود تیم ما لااقل چند پله بالاتر از این چیزی که الان در جدول حضور دارد، قرار می‌گرفت.

سرمربی سبز پوشان در خصوص دیدار هفته آینده تیمش برابر پرسپولیس بیان داشت: تیم ما تا دیروز ۱۸ بازیکن کرونایی داشت و اینکه قرار است تا هفته آینده تعدادشان کم یا زیاد شود را ما نمی‌دانیم. این هفته هم نشان دادیم که تابع تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ هستیم و برای بازی با پرسپولیس هم همچنان تابع قانون هستیم. اگر قرار شد با پرسپولیس بازی کنیم با همه توان به میدان می‌رویم و اگر هم بازی لغو شد که دیگر چیزی دست ما نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پرسپولیس نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا است و من برای نماینده کشورمان آرزوی موفقیت می‌کنم. قهرمانی پرسپولیس در آسیا به سود همه فوتبال ایران است و من هم به عنوان جزئی از کل فوتبال ایران از این قهرمانی حمایت کرده و بابت آن خوشحال می‌شوم. اینکه به پرسپولیس در فینال آسیا نگاه ملی می‌شود اتفاق خوبی است و قطعاً اگر به جای پرسپولیس هر تیم دیگری هم به فینال آسیا می‌رسید چنین نگاهی به آن می‌شد.

رضایی تاکید کرد: در صورتی که قرار باشد هفته آینده مقابل پرسپولیس بازی کنیم ضمن آرزوی موفقیت برای آن در فینال آسیا، اولویتم در این بازی ذوب آهن است و برای منافع تیم خودم بازی می‌کنم. من سرمربی ذوب آهن هستم و حفظ منافع این تیم برای من در اولویت قرار دارد. خودم و شاگردانم برای موفقیت در این بازی خاص از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

سرمربی ذوب آهن در خاتمه به شرایط کلی لیگ بیستم اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص ناشی از کرونا که به فضای کشور حاکم شده، لیگ نسبتاً خوبی را پشت سر می‌گذاریم اما این نقد را هم به فوتبال خودمان دارم که سطح داوری‌ها از سطح فوتبال پایین‌تر است و امیدوارم داوران محترم هم تلاش کرده تا این فاصله را جبران کنند. معمولاً در فوتبال ما برعکس بود و سطح داوری از سطح فوتبال بالاتر بود اما در این دوره از مسابقات متأسفانه به قدری اشتباهات داوری زیاد است که باید گفت سطح لیگ از سطح داوری بالاتر است.منبع: مهر