کد خبر : 106876

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مراه الجزیره، فعالان عربستانی در فضای مجازی اعلام کردند که نیروهای امنیتی سعودی «سید هاشم الشخص» از روحانیون برجسته شیعه این کشور را در شهرستان الاحساء دستگیر کردند. بر اساس این گزارش؛ نیروهای سعودی پس از حمله به منزل سید هاشم الشخص، وی را بدون هیچ دلیل موجهی […]


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مراه الجزیره، فعالان عربستانی در فضای مجازی اعلام کردند که نیروهای امنیتی سعودی «سید هاشم الشخص» از روحانیون برجسته شیعه این کشور را در شهرستان الاحساء دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش؛ نیروهای سعودی پس از حمله به منزل سید هاشم الشخص، وی را بدون هیچ دلیل موجهی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

براساس گزارش این پایگاه خبری، در این اقدام نیروهای وابسته به اداره تحقیقات عمومی عربستان با حمایت نیروهای مسلح به زور وارد منزل «سید هاشم الشخص» شدند و او را بدون هیچ مدرک قانونی و یا بدون داشتن حکم بازداشت دستگیر کردند.

از سوی دیگر فعالان عربستانی در فضای مجازی اعلام کردند که نیروهای سعودی پس از محاصره کامل منزل الشخص اقدام به بازداشت وی و شکستن وسایل منزل وی کردند.

پایگاه مرآه الجزیره درباره جزئیات این بازداشت نوشت: نیروهای سعودی پیش از دستگیری این روحانی شیعه اقدام به بستن تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های محله محل سکونت وی کرده و سپس با شیوه‌ای وحشیانه به منزل وی حمله کردند.

این پایگاه گزارش داد: بازداشت هاشم الشخص ادامه بازداشت‌هایی است که مقامات سعودی در راستای هدف قرار دادن روحانیون شیعه مناطق الاحساء و قطیف آغاز کرده اند به طوری که در طول یک ماه گذشته سید خضر العوامی و شیخ عباس السعید از دیگر روحانیون شیعه این منطقه را نیز بازاشت کرده بودند.

براساس نوشته این پایگاه، بازداشت‌های روزافزون که اخیراً بر شدت آنها افزوده شده، بیانگر نگرانی آل سعود از تداوم راه شیخ شهید نمر باقرالنمر است که دوم ژانویه ۲۰۱۶ توسط آل سعود اعدام شد. مقامات آل سعود از ترس نقش بیداری دهنده آنها علیه ظلم و طغیان به صورت تعمدی اقدام به بازداشت روحانیون این منطقه می‌کنند این در حالی است که حجت الاسلام الشخص دارای مواضع روشنی علیه اقدامات غیرقانونی در منطقه است.

تخریب مسجد امام حسین (ع) در شهر عوامیه عربستان

از سوی دیگر پس از آنکه منابع خبری اعلام کردند که نیروهای امنیتی عربستان سعودی امروز (دوشنبه) مسجد امام حسین (ع) در منطقه الزاره واقع در جنوب شهرستان العوامیه را با هدف تخریب آن محاصره کرده اند فعالان عربستانی از تخریب این مسجد خبر می‌دهند. این مسجد همان مسجدی است که شهید شیخ نمر باقر النمر در آن به سخنرانی علیه رژیم آل سعود می‌پرداخت و امامت جماعت آن را برعهده داشت.

کاربران عربستانی اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور مسجد امام حسین (ع) در شهرستان عوامیه را تخریب کردند. حساب توییتری «فعال قطیفی علی توئیتر» در این باره نوشت: نیروهای سعودی مسجد محل خطبه خوانی شهید شیخ نمر باقر النمر را تخریب کردند.منبع: مهر