کد خبر : 107318

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهردرباره بودجه آموزش عالی و پژوهشی و فناوری در لایحه بودجه هزار و چهارصد گفت: کلیات لایحه بودجه درحال بررسی است و با یک محدودیت‌هایی روبرو هست. وی ادامه داد: درحال حاضر بررسی لایحه بودجه را در حوزه آموزش، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش شروع کرده‌ایم در بخش‌های آموزش، […]مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهردرباره بودجه آموزش عالی و پژوهشی و فناوری در لایحه بودجه هزار و چهارصد گفت: کلیات لایحه بودجه درحال بررسی است و با یک محدودیت‌هایی روبرو هست.

وی ادامه داد: درحال حاضر بررسی لایحه بودجه را در حوزه آموزش، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش شروع کرده‌ایم در بخش‌های آموزش، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش، محدودیت‌هایی در بودجه وجود دارد که کفاف برنامه‌های موردنظر نظام آموزشی را نمی‌دهد.

نماینده کمیسیون آموزش مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ افزود: در برخی از آیتم‌های بودجه ظاهراً رشد داشته ولی عقب‌ماندگی‌های چند سال قبل را پوشش نمی‌دهد.

وی ادامه داد: اکنون که بحث بودجه درکمیسیون تلفیق مطرح است، مسئولان دانشگاهی، مؤسسات آموزشی و حتی مؤسسات تحقیقاتی به ما مراجعه می‌کنند و پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند و این حکایت از این دارد که رضایت خاطر آنها در بودجه فراهم نشده است.

اسماعیلی گفت: به نوعی به نظام بودجه ریزی سیستم خود معترض بوده و خواستار این هستند که کمیسیون تلفیق به نوعی از آنها حمایت کرده و بودجه آنها را به طور مناسبی افزایش دهد تا بتوانند برنامه‌های خود را به طور مناسبی پیش برند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ چندان در راستای تقویت و توسعه نظام آموزش کشور پیش بینی نشده است افزود: لایحه بودجه ضعف‌ها و محدودیت‌ها را دارد. باید کمک کنیم با جابه‌جایی‌ها و باز تعریف‌هایی که در انتقال بودجه و افزایش بودجه انجام می‌دهیم به نظام آموزشی و پژوهشی کشور کمک کنیم.منبع: مهر