کد خبر : 106381

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از فارین پالیسی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه پاکسازی‌های گسترده پیش از تحویل کاخ سفید، سراغ ۱۱ تن از اعضای بلندپایه «شورای سیاست دفاعی» رفته که یک گروه مشورتی وابسته به پنتاگون است. به گفته سه منبع آگاه، در میان لیست اخراجی‌های این شورا که به وزیر […]به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از فارین پالیسی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه پاکسازی‌های گسترده پیش از تحویل کاخ سفید، سراغ ۱۱ تن از اعضای بلندپایه «شورای سیاست دفاعی» رفته که یک گروه مشورتی وابسته به پنتاگون است.

به گفته سه منبع آگاه، در میان لیست اخراجی‌های این شورا که به وزیر دفاع آمریکا مشاوره می‌دهند؛ اسامی شناخته شده‌ای چون «مادلین آلبرایت» و «هنری کسینجر» وزرای خارجه اسبق این کشور به چشم می‌خورند.

هنوز معلوم نیست که چرا ترامپ نوک پیکان انتقام خود را به سمت پنتاگون نشانه رفته است. وی چندی پیش، قبل از آنکه دستور خروج نظامیان آمریکایی از عراق و افغانستان را صادر کند؛ «مارک اسپر» وزیر دفاع کابینه خود را اخراج و «کریستوفر میلر» را به طور موقت، جایگزین او کرد.

گفته می‌شود که اسپر مخالف کاهش سریع نظامیان آمریکایی در منطقه غرب آسیا بوده است.

عیب‌جویی از پنتاگون به دنبال ناکامی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ صورت می‌گیرد و این گمانه‌زنی را پیش می‌آورد که مبادا رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه تحویل کاخ سفید به جو بایدن دموکرات، خیال اجرای تصمیمی نامعقول را داشته باشد.منبع: مهر