کد خبر : 105135

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تأکید بر استفاده از ماسک استاندارد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: شهرهای آبادان، آقاجری، امیدیه، اهواز، بهبهان، رامهرمز و کارون قرمز کرونایی هستند.

فرهاد ابول نژادیان به آخرین وضعیت کرونایی خوزستان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی در شهرهای استان خوزستان که بعد از ظهر روز دوشنبه اعلام شد؛ شهرهای آبادان، آغاجاری، امیدیه، اهواز، بهبهان، رامهرمز و کارون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه دو شهر امیدیه و کارون قبلاً در وضعیت نارنجی قرار داشته‌اند، افزود: همچنین شهر مسجدسلیمان کماکان در وضعیت فوق بحرانی و به لحاظ رنگ‌بندی در وضعیت مشکی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه به استفاده از ماسک استاندارد تأکید کرد و گفت: به تازگی شاهد این هستیم که از ماسک‌های پارچه‌ای که لایه اصلی (ملت بلون) ندارند، استفاده شده است که این امر شانس انتقال ویروس را بیشتر می‌کند.

ابول نژادیان با تأکید بر استفاده مردم از ماسک‌های استاندارد، یادآور شد: ماسک زدن به تنهایی نمی‌تواند جلوی انتقال چرخه ویروس را بگیرد؛ بنابراین ماسک زدن همراه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در زمینه کاهش انتقال ویروس مؤثر است و حتماً در جاهای سربسته و نبود تهویه هوا، علاوه بر استفاده از ماسک استاندارد نیز فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.