کد خبر : 105098

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به استان سمنان و در دیدار با مسئولان استان سمنان در حاشیه افتتاح یک طرح آبرسانی در نزدیکی شهر سرخه با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ایران به آب آشامیدنی مطلوب و پایدار دسترسی دارند، ابراز کرد: […]به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به استان سمنان و در دیدار با مسئولان استان سمنان در حاشیه افتتاح یک طرح آبرسانی در نزدیکی شهر سرخه با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ایران به آب آشامیدنی مطلوب و پایدار دسترسی دارند، ابراز کرد: از این منظر ایران اسلامی به حمدالله از استانداردهای جهانی نیز بالاتر است.

وی با بیان اینکه با هدف بهبود ارتقای آب رسانی به مناطق مختلف کشور، تاکنون ۱۲۵ طرح آبرسانی اجرا شده است، گفت: ۲۵۰ طرح آبرسانی دیگر نیز تا پایان سال ۹۹ در سراسر ایران اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه این طرح‌های آبرسانی مجموعاً ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در بر دارند، گفت: بیش از ۸۲ درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی برخوردار است.

اردکانیان در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه هشت طرح صنعت برق نیز در کشور اجرا خواهد شد، افزود: برای این طرح‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اردکانیان برای افتتاح یک طرح آبرسانی در سرخه به استان سمنان سفر کرده بود.منبع: مهر