کد خبر : 105593

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، دومین گروه از ناظران بین‌المللی انتخابات از سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) امروز چهارشنبه اعلام کردند که علیرغم ادعاهای ترامپ، هیچ‌گونه سند و مدرکی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ را نیافته‌اند. بنا بر اعلام «هیل»، گزارش اولیه این گروه که هفته […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، دومین گروه از ناظران بین‌المللی انتخابات از سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) امروز چهارشنبه اعلام کردند که علیرغم ادعاهای ترامپ، هیچ‌گونه سند و مدرکی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ را نیافته‌اند.

بنا بر اعلام «هیل»، گزارش اولیه این گروه که هفته گذشته منتشر شد، بر اساس مشاهدات ۲۸ کارشناس از ۱۳ کشور بود که اقدامات انتخاباتی در واشنگتن، و ۴ ایالت جورجیا، آیووا، مریلند و میشیگان را پیگیری کرده بودند.

بر این اساس، ناظران پیش از مشاهده روند رأی‌گیری زودهنگام، فعالیت‌های انتخاباتی ستادها و روند نهایی رأی‌گیری در روز انتخابات، با مقامات ایالتی و انتخاباتی، مقامات حزبی و سایر مقامات در ایالت‌ها و واشنگتن دیدار کرده بودند. به گفته آن‌ها، هیچ مدرکی دال بر تقلب یا بی‌نظمی در رأی‌گیری در انتخابات مشاهده نشد.

گفتنی است، با اعلام پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در سوم نوامبر از سوی رسانه‌های آمریکا، ترامپ اعلام کرد که تقلب گسترده در آن را به نهادهای قضائی این کشور خواهد کشاند.منبع: مهر