کد خبر : 104697

به گزارش خبرنگار مهر، یکی دو روزی است، که در فضای مجازی کلیپی در حال دست به دست شدن است، که فردی روی آن کلیپ صحبت کرده و مدعی است، به دلیل کمبود آرد برخی از نانوایی‌های شهریار به ویژه نانوایی سنگک تعطیل شده است و مردم برای خرید نان بربری هجوم آورده‌اند و کسی […]


به گزارش خبرنگار مهر، یکی دو روزی است، که در فضای مجازی کلیپی در حال دست به دست شدن است، که فردی روی آن کلیپ صحبت کرده و مدعی است، به دلیل کمبود آرد برخی از نانوایی‌های شهریار به ویژه نانوایی سنگک تعطیل شده است و مردم برای خرید نان بربری هجوم آورده‌اند و کسی پاسخگو نیست.

این موضوع سبب شد، تا خبرنگار مهر بررسی صحت و سُقم این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

یکی از شهروندان شهریار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نانوایی‌های این شهر در ساعاتی که می‌بایست، پخت و پز کنند، فعال بوده‌اند، اظهار داشت: مشکلی در تهیه نان نداشتیم و من موردی از تعطیلی مشاهده نکردم.

شهروند دیگری که در حوالی «کرشته» شهریار زندگی می‌کرد، به خبرنگار مهر گفت: نانوایی‌های شهریار شلوغ است و این شلوغی طبیعی و مانند گذشته و به دلیل کمبود تعداد نانوایی نسبت به جمعیت قابل توجه این شهرستان است، اما چیزی به نام تعطیلی نانوایی و یا کمبود آرد را ندیده‌ام.

محمد مهدی امیری افزود: البته به نظر می‌رسد، به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بهتر باشد، ساعت کار نانوایی‌ها بیشتر شود، تا شاهد خلوتی این مراکز باشیم.

نانوایی‌های شهریار به طور عادی فعالیت می‌کنند / ‏کمبود‬ آرد نداریم

فرماندار شهریار نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: طی ادعایی که به نظر می‌رسد، به صورت تشویش اذهان عمومی و سو نیت مطرح شده بود، تعطیلی نانوایی در «رضی آباد» شهریار را مطرح کرده بودند.

نوراله طاهری ادامه داد: بنده پس از اطلاع از این ادعا در منطقه «رضی آباد» حاضر شدم و مشاهده کردم، پنج نانوایی در این منطقه به طور عادی در حال فعالیت بودند.

وی در خصوص قیمت نان نیز گفت: هیچ افزایش قیمتی نداریم و نانوایی‌ها نیز به قیمت‌های مصوبه به عرضه نان می‌پردازند.

نماینده عالی دولت در شهریار با بیان اینکه هیچ گونه کمبودی در بحث گندم و آرد در شهریار وجود ندارد، اضافه کرد: نظارت‌های لازم از طریق دستگاه‌های ناظر بر نانوایی‌ها با دقت و جدیت در حال انجام است و از مردم می‌خواهم، به شایعات توجهی نکنند.

استان تهران بنا به گفته علیرضا فرزاد قاسمی، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران سالانه به دو میلیون تُن گندم برای تأمین آرد و نان نیاز دارد، که این میزان گندم علاوه بر خرید تضمینی از کشاورزان استان از دیگر استان‌ها نیز وارد و ذخیره شده است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.منبع: مهر