کد خبر : 105245

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با حضور در جمع نمایندگان مذاهب مختلف این کشور، از لزوم ممانعت از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز با هدف دامن زدن به اختلافات مذهبی سخن گفت. وی در این باره افزود: وضعیت در برخی کشورها پیچیده است و شاهد اقدامات تحریک‌آمیز افرادی هستیم که […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با حضور در جمع نمایندگان مذاهب مختلف این کشور، از لزوم ممانعت از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز با هدف دامن زدن به اختلافات مذهبی سخن گفت.

وی در این باره افزود: وضعیت در برخی کشورها پیچیده است و شاهد اقدامات تحریک‌آمیز افرادی هستیم که زیر پوشش آزادی بیان، احساسات پیروان دیگر ادیان را جریحه‌دار می‌کنند حال آنکه در مقابل، کسانی هم وضعیت موجود را دستاویزی برای توجیه خشونت و عدم تسامح قرار می‌دهند.

پوتین افزود: نتیجه هر دو یکسان است. به این ترتیب، در جامعه، مانند یک گلوله برفی (که به وقوع بهمن منجر می‌شود)، درگیری‌ها افزایش می‌یابد و عواقب ناشی از آنها می‌تواند سال‌ها و دهه‌ها برجای بماند.

اظهارات پوتین به تحولات اخیر در فرانسه اشاره داشت که مبتنی بر انتشار تصاویر موهن از پیامبر اکرم (ص) و به تبع آن، موضع‌گیری مغرضانه امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه بود که خشم مسلمانان جهان را برانگیخت. ماکرون مدعی است که انتشار این تصاویر به اسم آزادی بیان جایز است!منبع: مهر