کد خبر : 105969

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تارنمای خبری آکسیوس، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آکسیوس گفت: «ظرف چهار سال گذشته وضعیت در خاورمیانه دگرگون شده و دینامیک منطقه دستخوش تغییر شده است». وی در ادامه مدعی شد: «ما اطمینان داریم که منافع ایالات متحده در برخورداری […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تارنمای خبری آکسیوس، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آکسیوس گفت: «ظرف چهار سال گذشته وضعیت در خاورمیانه دگرگون شده و دینامیک منطقه دستخوش تغییر شده است». وی در ادامه مدعی شد: «ما اطمینان داریم که منافع ایالات متحده در برخورداری از یک منطقه امن و با ثبات برای همگان است و امیدواریم که ایران به یک تبعه مسئول در منطقه تبدیل شود!»

این دیپلمات بحرینی همچنین تأکید کرد که هرگونه توافق جدید [ایالات متحده] با ایران مستلزم آنست که نه تنها موضوع برنامه هسته‌ای ایران بلکه رفتار منطقه‌ای و همچنین برنامه موشک بالستیک این کشور را نیز دربر گیرد.

الزیانی با اشاره به شرکای ایالات متحده در منطقه خلیج فارس افزود: «چنانچه ایالات متحده به دنبال یک چنین توافقی با ایران باشد، لازم است که ما [شرکای واشنگتن در منطقه] طرف مشورت و رایزنی قرار گیریم».

وزیر خارجه بحرین همچنین گفت که این کشور با رژیم صهیونیستی و سایر شرکای خود در منطقه خلیج فارس پیرامون گام بعدی در قبال ایران در حال مشورت و رایزنی است.

وی ادعا کرد: «هر کشوری که نگران تجاوز ایران (!) است، باید و حتماً این موضوع را مطرح کند. ما دیدگاه‌های خود را به طور حتم اعلام می‌کنیم. ما با ایالات متحده گفتگویی نزدیک و صریح داریم، بنابراین مطمئنم که سایر کشورهای منطقه نیز نگرانی‌های خود را با صراحت بیان خواهند کرد».منبع: مهر