کد خبر : 104936

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اعلامیه وزارت دادگستری آمریکا نوشت: “دزدان دریایی کاراییب” علناً با آنچه به غارت برده‌اند فخر می‌فروشند. فقط یک نکته، همانطور که قبلاً هم گفته‌ایم: این محموله متعلق به ما نبوده است. اما در هر صورت قطعاً نفت شخص دیگری به […]به گزارش خبرگزاری مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اعلامیه وزارت دادگستری آمریکا نوشت: “دزدان دریایی کاراییب” علناً با آنچه به غارت برده‌اند فخر می‌فروشند.

فقط یک نکته، همانطور که قبلاً هم گفته‌ایم: این محموله متعلق به ما نبوده است. اما در هر صورت قطعاً نفت شخص دیگری به سرقت رفته است. هیچ متمدنی، به دزدی افتخار نمی‌کند.

به رژیم یاغی ایالات متحده: [بر خلاف ادعاهایتان] ابزارهای اعمال فشار شما هر روز در حال محدودتر شدن هستند، این در حالی است که در مورد انتخاب‌های ایران کاملاً برعکس است.

کافی است از مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین بپرسید!

به گزارش مهر، بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کشور روز پنجشنبه ۱.۱ میلیون بشکه از نفت چهار کشتی توقیفی در آب‌های آزاد را فروخته است.

ارزش این محموله نفتی، ۴۰ میلیون دلار بوده است.

آمریکا این محموله نفتی را به شیوه دزدان دریایی با توقیف چهار کشتی در ۲۳ مردادماه که عازم ونزوئلا بود؛ به سرقت برد.منبع: مهر