کد خبر : 105037

مولوی غلام حیدر فاروقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به توهین‌های صورت گرفته به رسول الله (ص) در کشور فرانسه اظهار کرد: تا زمانی که در بین مسلمانان اختلاف و دودستگی وجود داشته باشد دشمنان نیز این توهین‌ها را خواهند داشت. امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند بیان‌کرد: وقتی که مسلمانان در مواردی […]مولوی غلام حیدر فاروقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به توهین‌های صورت گرفته به رسول الله (ص) در کشور فرانسه اظهار کرد: تا زمانی که در بین مسلمانان اختلاف و دودستگی وجود داشته باشد دشمنان نیز این توهین‌ها را خواهند داشت.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند بیان‌کرد: وقتی که مسلمانان در مواردی به عقاید یکدیگر توهین می‌کنند، دشمنان و کفار نیز برای توهین به عقاید مشترک بین مسلمانان نیز جری می‌شوند و از این جهت حفظ و احترام به یکدیگر در جلوگیری از بی حرمتی به ساحت قرآن و پیامبر (ص) مؤثر است.

مولوی فاروقی اظهار کرد: علاوه بر وحدت و یکدلی بین مسلمان، عدم اختلاف و برادری بین سران کشورهای اسلامی نیز از اهمیت بسیار فوق العاده‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه اختلافات و دودستگی‌ها را باید در پناه بردن و رابطه برخی از مسلمانان با دشمن صهیونیستی دید، بیان‌کرد: با سلیقه‌ها و نظرات مختلف به ویژه در عرصه بین‌المللی دولت‌های اسلامی باید هماهنگی و برادری را حفظ کنند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: شعار دادن‌ها و محکوم کردن‌های ما به تنهایی نمی‌تواند جلوی این توهین‌ها به ساحت رسول الله (ص) را بگیرد و از این جهت در وهله اول مسلمانان باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند.

مولوی فاروقی اظهار کرد: در گام دوم نیز دولت‌های اسلامی می‌توانند بر روی قطع رابطه با کشور فرانسه و هر کشوری که توهین به مقدسات ما می‌کند، برنامه‌ریزی کنند.

وی بیان کرد: اسلام در بین کشورهای اروپایی و غربی رو به گسترش است و آنان می‌خواهند با این اقدامات و توهین‌ها ترس از اسلام را در دل مردم به وجود آورده و مانع اسلام‌گرایی شوند.منبع: مهر