کد خبر : 105794

جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: مرکز نیکوکاری مداد رنگی به همت خیران فعال در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی استان با هدف تأمین نیاز‌های تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند با حضور کوروش مودت مدیرکل آموزش پرورش استان راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ از اهواز، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: مرکز نیکوکاری مداد رنگی به همت خیران فعال در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی استان با هدف تأمین نیاز‌های تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند با حضور کوروش مودت مدیرکل آموزش پرورش استان راه‌اندازی شد.

او افزود: این مرکز صد و نود و دومین مرکز نیکوکاری کمیته امداد خوزستان است و همانند یک شتاب دهنده در آموزش، جهت توانمندسازی و تسهیل گری پشتیبانی از دانش آموزان و نخبگان، استعداد آن‌ها فعالیت می‌کند.

شیبه با اشاره به آموزش غیرحضوری مدارس و نیاز دانش‌آموزان محروم به تبلت و گوشی هوشمند بیان کرد: این خدمات قالب بسته‌های اموزشی و کمک هزینه تحصیلی در سال تحصیلی به جامعه تحت حمایت ارایه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۳۰ هزار دانش آموز به صورت مستقیم و ۲۴ هزار دانش آموز موردی از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی دانش آموز از طریق مراکز نیکوکاری شناسایی شده است.

او با قدردانی از همکاری آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان در زمینه ترویج احسان و نیکوکاری درمیان دانش آموزان، تصریح کرد: مراکز نیکوکاری فرهنگی مداد رنگی وظیفه شناسایی و پرورش ظرفیت‌های فرهنگی آن‌ها و بکارگیری در راه خدمت به مددجویان و نیازمندان برعهده دارد.

شیبه ادامه داد: هدف از تاسیس و گسترش این مراکز واگذاری کار مردم به مردم است این مرکز با امکان معرفی نیازمند از سوی مرکز نیکوکاری به کمیته امداد برای بهره مندی از مزایای ویژه فعالیت می‌کند.