کد خبر : 105830

ابراهیم گله دارزاده مدیر مجموعه «تئاتر شهر» درباره زمان از سرگیری اجراهای تئاتری مجموعه در محدودیت زمانی اعمال شده تا قبل از ساعت ۱۸، به خبرنگار مهر گفت: ما آمادگی میزبانی از اجراها را داریم و با گروه‌ها هم مذاکراتی داشتیم و چند گروه هم آمادگی اجرا دارند. هدف‌مان این بود اجرا در تئاتر شهر […]ابراهیم گله دارزاده مدیر مجموعه «تئاتر شهر» درباره زمان از سرگیری اجراهای تئاتری مجموعه در محدودیت زمانی اعمال شده تا قبل از ساعت ۱۸، به خبرنگار مهر گفت: ما آمادگی میزبانی از اجراها را داریم و با گروه‌ها هم مذاکراتی داشتیم و چند گروه هم آمادگی اجرا دارند. هدف‌مان این بود اجرا در تئاتر شهر را شروع کنیم تا این ساعت نامتعارف محک زده شود با وجود اینکه با این ساعت اجرا همدل نیستیم.

وی ادامه داد: خواستیم با اجرا در محدودیت زمانی تعیین شده هم تئاتری در شهر برای دیدن وجود داشته باشد و هم تجربه‌ای در یک سالن دولتی انجام شود تا سالن‌های دیگر و خصوصی هم به این تجربه نگاه کنند تا اگر مناسب بود فعالیتشان را از سر بگیرند.

گله دارزاده یادآور شد: هنوز قطعیت این برنامه هم معلوم نیست و مشخص نیست صنف تئاتری تا چند روز می‌توانند در محدودیت زمانی تعیین شده یعنی قبل از ساعت ۱۸ فعالیت کنند. ما نمی‌دانیم فرایندی که بعد از ساعت ۱۸ اتفاق می‌افتد چه تفاوتی با فرایندی دارد که قبل از ساعت ۱۸ انجام می‌شود و این فرایند چقدر در شیوع ویروس کرونا تأثیر می‌گذارد. هیچکس درباره دلیل اعمال این محدودیت صحبت نکرد.

مدیر مجموعه تئاتر شهر تصریح کرد: هر چه مذاکره می‌کنیم به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم. نمایش‌های ما از ابتدای آذرماه در نظر گرفته شده بود ولی نمی‌دانیم که تهران درگیر تعطیلی‌های هفتگی خواهد شد یا نه.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه مدام پیگیر مشخص شدن وضعیت فعالیت صنف تئاتری هستیم، تأکید کرد: اغلب هنرمندان هم در رسانه‌ها نظرات کارشناسانه خود را ارائه می‌دهند.کافی است دوستان ستاد ملی مقابله با کرونا به نظرات هنرمندان و کارشناسان تئاتر نگاه کنند تا این پیشنهادات، نظرات و نقدها به‌عنوان مبانی کارشناسی در جلسات ستاد مورد استفاده قرار بگیرند.منبع: مهر