کد خبر : 105495

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: در کنکور امسال، ۵۴۱ داوطلب خوزستانی موفق به راهیابی به رشته پزشکی شدند که این آمار نشان از رشد ۳۷ درصدی دارد.

به گزارش خوز ۲۴ ، کوروش مودت دوشنبه ۱۹آبان ماه  اظهار کرد: در کنکور سراسری ۹۹، شاهد رشد ۳۶.۵ درصدی رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ منطقه‌ای در استان خوزستان بودیم که در نهایت پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، میزان پذیرفته‌شدگان رشته‌های پر متقاضی در استان خوزستان رشد چشمگیری داشت.

وی به میزان قبولی داوطلبان خوزستانی در رشته پزشکی اشاره کرد افزود: در سال ۹۸، بالغ‌بر ۳۹۴ دانش آموز خوزستانی در رشته پزشکی پذیرفته شده‌اند و در سال ۹۹ نیز ۵۴۱ داوطلب خوزستانی موفق به راهیابی به رشته پزشکی شدند که این آمار نشان از رشد ۳۷.۳۰ درصدی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان بیان کرد: در رشته‌های پیراپزشکی نیز داوطلبان خوزستانی ۴۷۸ کرسی دانشگاهی را از آن خود کردند؛ همچنین در سال ۹۹ بالغ‌بر ۶۶۹ داوطلب خوزستانی به این رشته‌های دانشگاهی راه یافتند که نشان از رشد ۴۰ درصدی آمار پذیرفته‌شدگان دارد.

مودت در پایان بر ضرورت اصلاح روند اختصاص سهمیه‌های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی به دانش آموزان داوطلب کنکوری در استان خوزستان تأکید کرد و گفت: با دستور استاندار خوزستان یک کارگروه تخصصی شامل دانشگاه و آموزش و پرورش وظیفه یافته است تا راهکارهای علمی افزایش کرسی‌های مخصوص دانش آموزان خوزستانی در رشته‌های پر متقاضی را ارائه کند؛ به محض جمع‌بندی کارگروه مربوطه این راهکار در قالب یک نامه به وزیر بهداشت ارسال خواهد تا مقدمات این امر مهم نیز فراهم خواهد شد.