کد خبر : 105267

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز پنجشنبه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب، در قاهره دیدار کرد. بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه و راهکارهای برون رفت از بحران این کشور بحث و […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز پنجشنبه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب، در قاهره دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه و راهکارهای برون رفت از بحران این کشور بحث و تبادل نظر کردند.

پدرسون در دیدار با ابوالغیط ضمن رد هرگونه راهکار نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه، گفت: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و راهکار سیاسی تنها راه حل برون رفت از آن است.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در جریان این دیدار همچنین تأکید کرد که به تلاش‌های خود برای برگزاری مذاکرات سیاسی میان طرف‌های مختلف در سوریه ادامه خواهد داد.

این درحالی است که فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اخیراً نیز با «ولید المعلم» وزیر خارجه و «احمد الکزبری» رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه دیدار کرده بود. منابع آگاه اعلام کردند که احتمالاً دور بعدی مذاکرات سیاسی درباره سوریه در اواخر نوامبر (اوایل آذر) در ژنو برگزار خواهد شد.منبع: مهر