کد خبر : 105848

شاعری شهردار اهواز با بیان اینکه هیچ کلانشهری به اندازه اهواز مشکل ندارد، گفت: پروسه پرونده حقوقی خلع ید شرکت کیسون (پیمانکار سابق متروی اهواز) همچنان در جریان است.

به گزارش خوز۲۴ : موسی شاعری شهردار کلانشهر اهواز در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهارکردمشکلات اجرای “طرح تفکیک زباله از مبدا” در حال بر طرف

شدن است و از نیمه ی آذرماه این طرح به صورت پایلوت در ۲ منطقه از شهر اجرا می شود.

وی افزود: در سایت صفیره زباله ها دفع می شوند و ما چیزی به نام سوزاندن زباله نداریم اما زباله گاز متان تولید می کند و بعضا اجتناب ناپذیر است با افزایش دما و یا وجود شیشه آتش سوزی رخ می دهد که با هر بار آتش سوزی در صفیره شهرداری مبلغ یک تا ۲ میلیارد تومان متضرر می شود.

شهردار اهواز گفت : ۲ محل جدید در سایت صفیره برای مدفون کردن زباله ها در دست احداث هستند که کار ساخت آن ها تا پایان سال به اتمام می رسد و با تکمیل آن ها تا ۱۰ سال آینده مشکل ما در این زمینه حل می شود و دیگر آتش سوزی ناشی از زباله در صفیره نخواهیم داشت.

وی ادامه داد : در خصوص سایت منطقه ی برومی نیز شرکت نفت باید اقدام کند.

شاعری خاطرنشان کرد : بخش زیادی از طرح ضربتی فاضلاب اهواز انجام شده و باقیمانده ی آن تا نیمه  آذر ماه به اتمام می رسد ، با اجرای این طرح مقدار آب باقی مانده در معابر بعد از بارندگی ها کاهش بسیاری پیدا می کند.

وی تصریح کرد: هیچ کلانشهری به اندازه ی اهواز مشکل ندارد، وضعیت آسفالت هیچ کلانشهری در کشور مانند اهواز نیست و گرچه مساحتی بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع آسفالت کرده ایم اما با این وجود مشکلات آسفالت اهواز بسیار است.