کد خبر : 105946

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: همیشه در این ایام سازمان برنامه و بودجه تقریباً با هماهنگی که با دستگاه‌های دولت کرده است، پیشنهاد خود را به دولت می‌آورد. واعظی گفت: امروز کلیات بودجه در دولت مطرح شد و […]به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: همیشه در این ایام سازمان برنامه و بودجه تقریباً با هماهنگی که با دستگاه‌های دولت کرده است، پیشنهاد خود را به دولت می‌آورد.

واعظی گفت: امروز کلیات بودجه در دولت مطرح شد و موارد بسیار خوبی که همواره جزو تأکیدات رهبر انقلاب و جزو سیاست‌های اساسی دولت بوده، لحاظ شده است. در این بودجه سعی بر این شده است که هم به معیشت مردم توجه شود و هم فقر مطلق هم مورد توجه قرار گیرد، زیرا سال آخر دولت است و ما آن برنامه ریزی‌هایی که برای رفع فقر مطلق کرده بودیم را به دلیل فشارهای تحریم نتوانستیم عملیاتی کنیم.

وی افزود: در ارتباط با سیاست توسعه‌ای ما امیدواریم یک مقدار با توجه به تجربیاتی که در تحریم کسب کردیم و تغییراتی که در شرایط جهانی وجود دارد، بتوانیم یک گشایش بهتری برای کارهای توسعه‌ای به وجود بیاوریم. سیاست همان سیاست گذشته است که ما بخش جاری بودجه را بدون اتکا به نفت تدوین کنیم اما در سیاست‌های توسعه‌ای و سرمایه گذاری هرچه بتوانیم نفت بیشتری بفروشیم، اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه‌های زیربنایی بیشتر می‌شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بنا بر این شد که تا روز شنبه سازمان برنامه و بودجه کار کند و ما از روز یکشنبه، صبح و بعد از ظهر در دولت با رعایت پروتکل‌ها جلسه می‌گذاریم.

واعظی گفت: از هفته آینده تهران قرمز و تعطیل است و تعداد اعضای دولت بیش از ۱۵ نفر نمی‌تواند باشد بنابراین ما با این شرایط بودجه را بررسی می‌کنیم.

ادامه دارد….منبع: مهر