کد خبر : 105115

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که مسؤلیت حمله امروز به دانشگاه کابل را برعهده می‌گیرد. «طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان ساعاتی پیش در خصوص این حادثه اعلام کرد که حمله «تروریستی» به دانشگاه کابل با «کشته شدن ۳ مهاجم» پایان یافت. بر اساس […]به گزارش خبرگزاری مهر، گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که مسؤلیت حمله امروز به دانشگاه کابل را برعهده می‌گیرد.

«طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان ساعاتی پیش در خصوص این حادثه اعلام کرد که حمله «تروریستی» به دانشگاه کابل با «کشته شدن ۳ مهاجم» پایان یافت.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در این خصوص گفت: در این حمله ۱۹ نفر کشته شده و ۲۲ نفر زخمی شده‌اند.

گزارش‌ها درباره این حادثه حاکیست: مهاجمان مسلح امروز حوالی ساعت ۱۲ به وقت محل به دانشگاه کابل حمله کردند و درگیری میان این نیروها و پلیس ساعت‌ها ادامه یافت.

«طارق آرین» در این باره ادامه داد: در جریان درگیری صدها تن از کسانی که در دانشگاه گرفتار شده بودند، از سوی نیروهای پلیس نجات داده شده و مجروحین نیز توسط پلیس از محل درگیری به مکان امن انتقال یافتند.

مقامات بیمارستانی در افغانستان در این باره اعلام کردند که از مجموع ۲۲ مجروح، ۵ نفر به بیمارستان وزیر اکبر خان، ۴ مجروح به بیمارستان استقلال و ۱۳ مجروح به بیمارستان علی آباد منتقل شده‌اند.

«امرالله صالح» معاون اول رئیس جمهور افغانستان هم در واکنش به این حمله در صفحه توئیتر خود نوشت: این حمله برای ما یک ناکامی اطلاعاتی به شمار می‌رود؛ اما برای طالبان فضاحت وجدان».

گفتنی است، همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاه کابل که با حضور مقامات بلندپایه دولت افغانستان در حال برگزاری بود، این محل صحنه وقوع انفجار و تیراندازی شد.منبع: مهر