کد خبر : 104793

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: احترام به عقاید دیگران از اصول دموکراسی و جز بدیهیات اخلاق و انسانیت است. حمایت از اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص)، به بهانه دفاع از آزادی بیان، بدون تردید […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: احترام به عقاید دیگران از اصول دموکراسی و جز بدیهیات اخلاق و انسانیت است. حمایت از اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص)، به بهانه دفاع از آزادی بیان، بدون تردید اقدامی به دور از بلوغ و عقلانیت سیاسی است.

وی در ادامه آورده است: آزادی بیان به معنای جواز نقض حقوق شهروندی و اصول اخلاقی نیست و اگر با مسئولیت‌پذیری همراه نشود، می‌تواند منجر به نفرت‌پراکنی، نقض حقوق دیگران و حتی در نهایت، به عنصری بر ضد خودش تبدیل شود. حمایت سوال‌برانگیز و ناموجه رئیس‌جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اسلام، که احتمالاً برای تحت شعاع قرار دادن برخی مشکلات بزرگ در سیاست داخلی این کشور انجام شده؛ به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

واعظی در پایان بیان کرد: از نتایج این اقدام گسترش نفرت‌پراکنی و تشدید اسلام‌هراسی است و دود آن بیش از همه به چشم مردم فرانسه خواهد رفت. انتظار از دولتمردان فرانسه این است که با درک شرایط، مسئولانه گام بردارند و از تداوم چرخه توهین، تحریک و نفرت‌پراکنی که منجر به جریحه‌دار شدن احساسات میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان شده، جلوگیری کنند.
 منبع: مهر