کد خبر : 105436

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با برخی مسئولان و رهبران یمنی دیدار و گفتگو کرد. سفیر ایران در یمن امروز یکشنبه هشتم نوامبر در صنعا با برخی مسئولان و رهبران شورای سیاسی عالی و دولت نجات ملی یمن از جمله سلطان السامعی عضو شورای عالی سیاسی یمن، عبدالعزیز […]


به گزارش خبرگزاری مهر، حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با برخی مسئولان و رهبران یمنی دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ایران در یمن امروز یکشنبه هشتم نوامبر در صنعا با برخی مسئولان و رهبران شورای سیاسی عالی و دولت نجات ملی یمن از جمله سلطان السامعی عضو شورای عالی سیاسی یمن، عبدالعزیز الترب مشاور شورای عالی سیاسی یمن، حسین زید بن یحیی استاندار استان ابین یمن دیدار و گفتگو کرد.

این دیدارها در دفتر سفیر ایران در صنعا انجام شد.

در این دیدارها بر عمق روابط دوستی میان دو کشور تاکید شد و به تلاش‌های رژیم سعودی برای هدف قرار دادن این رابطه ریشه دار و تاریخی اشاره شد.

در این دیدار مسئولان یمنی به ثبات و ایستادگی ملت یمن در برابر جنگ سعودی-آمریکایی و محاصره ظالمانه‌ای که از بیش از ۵ سال ادامه دارد و تأثیر آن بر زندگی یمنی‌ها، پرداختند.

مسئولان یمنی درباره طرح‌ها و اهداف ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود برای تجزیه کشور یمن و غارت منابع و ثروت‌های آن و تحت قیمومیت سعودی قرار گرفتن یمن، هشدار دادند و اعلام کردند که دولت مشروع، دولت نجات ملی و استان‌های آزاد شده است.

این مسئولان تاکید کردند: برای ملت یمن آشکار شده است که دولت عبد ربه منصور هادی مزدور و آلت دست دشمنان است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن هم در دیدار با این سه مقام یمنی بر موضع ایران در مخالفت و محکومیت جنگ علیه ملت عزیز یمن تاکید کرد.

ایرلو بیان کرد: توقف جنگ و محاصره و کمک به ملت یمن ضروری است و باید گفتگوی یمنی-یمنی بدون هیچ دخالت خارجی باشد.منبع: مهر