کد خبر : 105883

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بازهم مهمترین و اصلی ترین مسئله ما در هفته گذشته کرونا بود. کرونا در دنیا خشن‌تر شده و تلاش‌های جهانی هم هر روز تجارب جدیدتری را پدید آورده است. ربیعی افزود: در زمینه مقابله دارویی جهان […]به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بازهم مهمترین و اصلی ترین مسئله ما در هفته گذشته کرونا بود. کرونا در دنیا خشن‌تر شده و تلاش‌های جهانی هم هر روز تجارب جدیدتری را پدید آورده است.

ربیعی افزود: در زمینه مقابله دارویی جهان در حال پیشرفت است ولی نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای درمان موثر نهایی و میرایی کرونا مشخص کنیم. با پیگیری‌هایی که شاید از اسفند در کشور شروع شد، مراکز علمی در زمینه داروی کرونا تلاش‌های زیادی انجام دادند و امروز جزو تولید کننده داروهایی هستیم که در دنیا تجویز می‌شود و تاثیراتی را هم دارد.

وی تاکید کرد: امروز همین داروهایی که تجویز می‌شود را تولید می‌کنیم و بعد از تولید دستگاه سی تی اسکن و ونتیلاتو، تولید کیت‌های تست کرونا را هم از این هفته تولید می‌کنیم و وارد تشخیص و درمان خواهد شد.

سخنگوی دولت گفت: تعطیلی‌های گسترده بار اقتصادی زیادی را به جامعه تحمیل می‌کند اما به هرحال ناچار به این تصمیم بودیم.

ادامه دارد…منبع: مهر