کد خبر : 105450

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص پرداخت مطالبات وزارت بهداشت گفت: سال گذشته همین موقع در برخی جاها ۱۴ ماه بدهی معوق به وزارت بهداشت و بخش خصوصی داشتیم اما امروز به هیچ وجه بدهی معوق نداریم و معمولاً مراکز درمانی به محض ارائه صورت حساب، پرداختی مطالبات […]به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص پرداخت مطالبات وزارت بهداشت گفت: سال گذشته همین موقع در برخی جاها ۱۴ ماه بدهی معوق به وزارت بهداشت و بخش خصوصی داشتیم اما امروز به هیچ وجه بدهی معوق نداریم و معمولاً مراکز درمانی به محض ارائه صورت حساب، پرداختی مطالبات خود را پرداخت می‌کنند و تا پایان مرداد ماه به صورت علی الحساب مطالبات آنان را پرداخت کرده‌ایم.

سالاری اظهار داشت: در خصوص پزشکان هم دسته از پزشکانی که نسخه نویسی الکترونیکی را اجرایی می‌کنند، روزانه سهم تأمین اجتماعی را پرداخت می‌کنیم و داروخانه‌ها نیز با اجرای طرح نسخه نویسی از این هفته ۳۰ درصد از سهم خود را روزانه دریافت خواهند کرد.

وی در خصوص بیماران کرونایی که در مراکز درمانی و بیمارستانی تأمین اجتماعی بستری شدند، به خبرنگار مهر گفت: براساس آمارها تا به امروز ۶۷ هزار و ۱۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های ما بستری شدند که ۸۶ درصد بهبود یافتند. البته این آمار به جز مراجعات سرپایی به مراکز درمانی ما بوده است.منبع: مهر