کد خبر : 105575

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خوزستان از اهدای هزار و ۵۰۰ فقره جهیزیه به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد خوزستان در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

اهدای هزار و 500 سری جهیزیه به زوج های تحت حمایت کمیته‌امداد خوزستانبه گزارش خوز ۲۴ از خوزستان، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌هزینه تهیه جهیزیه و هدیه ازدواج به جوانان نیازمند تحت حمایت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه حمایت این نهاد است، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری هزار و ۵۰۰ فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان به مددجویان زوج‌های تحت حمایت اهدا شد.

وی افزود: دختران تحت حمایت و زنان سرپرست خانواری که قصد ازدواج مجدد دارند، از کمک بلاعوض و پسران خانواده‌های تحت حمایت از هدیه ازدواج برخوردار می‌شوند.

علی پور با اشاره به سال جهش تولید گفت: جهیزیه و کالاهای ضروری زندگی از کالاهای ایرانی و تولیدات داخلی تهیه و در اختیار نوعروسان قرار می‌گیرد و با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و توزیع پنج قلم کالای اساسی جهیزیه شامل، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباس‌شویی، جاروبرقی و تلویزیون را برای خانواده‌های نیازمند پیش‌بینی کرده که در حال انجام است.

وی اظهار کرد: با هدف افزایش ازدواج‌های پایدار و ترویج سبک زندگی اسلامی و کاهش آمار طلاق، کارگاه‌های مختلف آموزشی با موضوعاتی چون آیین همسرداری، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج سالم، فرزند پروری و اخلاق در خانواده برای زوج‌های جوان برگزار می‌شود.

وی به طرح کوثر برای کمک به ازدواج جوانان و تأمین جهیزیه دختران تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد و گفت: با توجه به سخت بودن شرایط اقتصادی در حال حاضر، خیران و نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری #۰۶۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه و بخشی از هزینه‌های ازدواج یا تأمین جهیزیه زوج‌های جوان را تقبل کنند در این طرح حمایتی سهیم باشند.