کد خبر : 105810

به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در نشست با سرلشکر سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق با گرامی داشت یاد و خاطر شهدای مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس، اظهار داشت: در گذشته ملاقاتی که با فرمانده سابق هوانیروز عراق داشتیم بخشی از توانمندی‌های راهبردی هوانیروز […]به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در نشست با سرلشکر سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق با گرامی داشت یاد و خاطر شهدای مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس، اظهار داشت: در گذشته ملاقاتی که با فرمانده سابق هوانیروز عراق داشتیم بخشی از توانمندی‌های راهبردی هوانیروز ارتش ایران را در معرض دید آنها قرار دادیم و مقرر شد که همکاری‌های دو جانبه ای را داشته باشیم.

وی با اشاره به روابط و تعاملات پیشین با هوانیروز ارتش عراق، گفت: از فرمانده جدید هوانیروز ارتش عراق می‌خواهیم با توجه به انتخابات وزیر جدید دفاع عراق و البته با در نظر گرفتن توافقات گذشته تلاش بیشتری برای اجرای توافقات گذشته داشته باشند.

فرمانده هوانیروز ارتش در ادامه از آمادگی هوانیروز ارتش ایران جهت برگزاری رزمایش مشترک در یکی از مناطق مرزی مورد توافق خبر داد و گفت: همچنین آمادگی داریم سندی را برای گسترش همکاری‌ها به امضا برسانیم.

وی همچنین اعلام آمادگی کرد: در حوزه امداد رسانی به آسیب دیدگان و مرزنشین که در مناطق صعب‌العبور زندگی می‌کنند آمادگی کامل داریم.

امیر قربانی گفت: آمادگی داریم که همانند کشورهای پیشرفته کار ساخت بالگرد مشترک میان دو کشور ایران و عراق را آغاز کنیم.منبع: مهر