کد خبر : 105675

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «جابر الرازحی» یکی از مسئولان اداره هماهنگی‌های امور انسانی در استان الحدیده اعلام کرد که بعد از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است که صدها محموله ارسالی مواد غذایی و دارویی از سوی برنامه جهانی غذا به یمن غیر قابل استفاده است. وی افزود: تاریخ انقضای […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «جابر الرازحی» یکی از مسئولان اداره هماهنگی‌های امور انسانی در استان الحدیده اعلام کرد که بعد از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است که صدها محموله ارسالی مواد غذایی و دارویی از سوی برنامه جهانی غذا به یمن غیر قابل استفاده است.

وی افزود: تاریخ انقضای این محموله‌های غذایی و دارویی که تعداد آنها به ۳۲۶ عدد می‌رسد گذشته و غیر قابل استفاده است؛ بنابراین تصمیم گرفته‌ایم که این محموله‌ها را به کشورهای مبدأ بازگردانیم.

الرازحی بیان کرد: در میان این محموله‌ها، انواع آمپول‌ها و داروهای مخصوص بیماری‌های مزمن وجود دارد که تاریخ انقضای آنها گذشته است.

وی اضافه کرد: هم چنین محموله‌های مواد غذایی از جمله مکمل‌های غذایی کودکان نیز غیر قابل استفاده است.

الرازحی گفت: ما اجازه نمی‌دهیم با جان یمنی‌ها از طریق ارسال این مواد تاریخ مصرف گذشته بازی شود.

سازمان برنامه جهانی غذا علاوه بر آنکه در ارسال کمک‌های بشر دوستانه به مناطق مختلف یمن از بُعد سیاسی نگاه می‌کند، اقدام به توزیع کمک‌های انسانی تاریخ مصرف گذشته در این کشور نیز می‌کند.منبع: مهر