کد خبر : 106036

به گزارش خبرگزاری مهر، نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به احتمال بازگشت «جو بایدن» به برجام، مدعی تلاش معاون وزیر خارجه ایران برای نزدیک شدن به مشاورین وی شده است. بر اساس ادعای این روزنامه، «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران تلاش کرده تا از طریق واسطه‌ها این پیام را به مشاورین جو بایدن […]به گزارش خبرگزاری مهر، نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به احتمال بازگشت «جو بایدن» به برجام، مدعی تلاش معاون وزیر خارجه ایران برای نزدیک شدن به مشاورین وی شده است.

بر اساس ادعای این روزنامه، «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران تلاش کرده تا از طریق واسطه‌ها این پیام را به مشاورین جو بایدن برساند که «قبل از آغاز هر نوع مذاکره‌ای آمریکا باید بدون پیش شرط به برجام بازگردد».

این رسانه آمریکایی در ادامه به نقل از دیپلمات‌ها می‌نویسد: ایران علاقه‌ای به توقف موقت، توقف غنی سازی و کاهش ذخایر اورانیوم خود ندارد. تهران می‌گوید زمانی که آمریکا به تعهدات خود در برجام بازگردد ایران نیز تعهدات خود را در این توافق به صورت کامل انجام می‌دهد.

مشاورین بایدن دریافت چنین پیامی را تکذیب کرده و اعلام کرده‌اند فقط بعد از مراسم تحلیف و آغاز به کار دولت جدید، به این موضوع خواهند پرداخت.منبع: مهر