کد خبر : 105334

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، اتحادیه اروپا روز جمعه «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس و ۱۴ مقام دیگر از جمله پسر وی را به اتهام دست داشتن در سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تحریم کرد. در همین ارتباط، مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با صدور بیانیه‌ای اعلام […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، اتحادیه اروپا روز جمعه «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس و ۱۴ مقام دیگر از جمله پسر وی را به اتهام دست داشتن در سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تحریم کرد.

در همین ارتباط، مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که علاوه بر الکساندر لوکاشنکو، پسرش «ویکتور لوکاشنکو» نیز که عهده دار سمت مشاور امنیت ملی بلاروس است، در فهرست این تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

طبق تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، این ۱۵ نفر اجازه سفر به دیگر کشورهای این اتحادیه را ندارند و دارایی‌هایشان نیز مسدود می‌شود. شرکت‌ها و شهروندان اتحادیه اروپا نیز از هرگونه داد و ستد و همکاری مالی با آنها منع شده‌اند.

گفتنی است که اعتراضات در بلاروس که از زمان برگزاری انتخابات در ۹ آگوست آغاز شده، سراسر این کشور را فرا گرفته است و گفته می‌شود که نیروهای امنیتی بلاروس تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن از معترضان را دستگیر کرده‌اند.منبع: مهر