کد خبر : 105106

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت در گفت وگوی زنده خبری بخش ۱۸,۳۰ شبکه خبر و تهران از بستری بیش از ۶۳۰۰ بیمار با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های استان تهران خبر داد. وی با اشاره به مراجعه ۱۰۵۰۰ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان […]به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت در گفت وگوی زنده خبری بخش ۱۸,۳۰ شبکه خبر و تهران از بستری بیش از ۶۳۰۰ بیمار با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های استان تهران خبر داد.

وی با اشاره به مراجعه ۱۰۵۰۰ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران در شبانه روز گذشته گفت: از این تعداد ۸۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها مورد پذیرش قرار گرفتند که ۱۷۰ نفر آنان در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شدند.

به گفته زالی، در حال حاضر ۶۳۳۷ بیمار با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی و ویژه ۱۰۸ بیمارستان استان تهران بستری هستند که رکوردی بی سابقه در میزان بستری مبتلایان کرونایی در ۹ ماه اخیر بوده و ۱۷۰۲ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، افزود: همچنین در شبانه روز گذشته ۸۲۰ بیمار از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شدند و ۹۰ بیمار نیز با تشخیص کروناو پیوست آزمایشگاهی PCRمثبت فوت شدند .

وی با اشاره به وخامت حال ۱۷۰۰ بیماری بستری در بخش‌های ویژه گفت: بیمارانی که در بخش‌های مراقبت ویژه بستری می‌شوند معمولاً یا با حال بسیار وخیم مستقیماً و در بدو ورود به آی سی یو منتقل می‌شوند و یا این که به دنبال وخیم شدن حالشان از بخش‌های عادی به بخش ویژه منتقل می‌شوند.

به گفته زالی، با توجه به آمار بالا و وخامت حال بیماران بستری در بخش‌های ویژه پیش بینی می‌شود کماکان آمار فوتی‌ها تا سه هفته آینده همچنان بالاست و در بهترین شرایط کاهش مرگ و میر تا سه هفته آینده تجلی نخواهد کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در پایتخت، درخصوص اعمال محدودیت‌های کرونایی در تهران، گفت: علاوه بر تمدید محدودیت‌های قبلی، این هفته شاهد اعمال محدودیت‌های تردد برون شهری در تهران و ۲۵ استان و ۹۱ ایستگاه هستیم.

زالی با اشاره به شرایط پیچیده و وجود ۱۲۰ مبادی ورودی و خروجی در تهران دارد خاطرنشان کرد که با تلاش نیروی انتظامی مبادی غیر اصلی مسدود شده و تمام نقل و انتقال را به مسیر مبادی اصلی هدایت و کنترل می‌شوند.

به گفته وی، تمدید محدودیت‌های گروه‌های سه و چهار و تداوم حضور ۵۰ درصدی کارکنان تا اخر آبان ماه از دیگر محدودیت‌های اعمال شده برای تهران است.

زالی، بیشترین مشکل را مربوط به ترددهای درون شهری برشمرد و با اشاره به شلوغی تهران و ترافیک بالای آن، گفت: متأسفانه ترافیک تهران تغییری نداشته است و فضای شهری پرخطر به خصوص پاساژها ومراکز خرید و فروشگاه‌های زنجیره‌ای از تراکم بالایی برخوردار هستند و کماکان خطر در تهران بسیار جدی است.منبع: مهر