کد خبر : 105636

به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر پنج شنبه ۲۲ آبان ۹۹، به تشریح وضعیت کرونا در کشور پرداخت. وی با اعلام اینکه در شبانه روز ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند، افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ […]به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر پنج شنبه ۲۲ آبان ۹۹، به تشریح وضعیت کرونا در کشور پرداخت.

وی با اعلام اینکه در شبانه روز ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند، افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.

به گفته لاری، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۰ هزار و ۱۲۱ نفر رسید.

وی افزود: تا کنون ۵۴۱ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

لاری گفت: ۵۶۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تا کنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۸۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.منبع: مهر