کد خبر : 105549

به گزارش خبرگزاری مهر، العهد در مطلبی با اشاره به هراس صهیونیست‌ها از مقاومت فلسطین، آورده است: ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی غزه در آماده‌باش کامل به سر می‌برند. با نزدیک شدن به اولین سالگرد شهادت بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز با غزه به حال آماده‌باش […]به گزارش خبرگزاری مهر، العهد در مطلبی با اشاره به هراس صهیونیست‌ها از مقاومت فلسطین، آورده است: ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی غزه در آماده‌باش کامل به سر می‌برند. با نزدیک شدن به اولین سالگرد شهادت بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز با غزه به حال آماده‌باش کامل درآمده است.

این رسانه نوشت: فرماندهی منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی احتمال عملیات انتقام جویانه از طریق حملات موشکی یا تلاش برای رخنه به داخل اراضی اشغالی را می‌دهد.

العهد آورده است: «نیر دفوری» تحلیلگر کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «اخیراً تلاش‌ها برای عبور از مرز از سوی فلسطینی‌ها بیشتر شده است و دو هفته قبل یک فلسطینی که بمب با خود داشت از مرز گذشت».

رسانه لبنانی می‌نویسد: یوسی الیاس فرمانده گردان روتم از تیپ گفعاتی، تهدید بزرگ در غزه را حماس می‌داند و تاکید می‌کند که ارتش این رژیم با موارد زیادی از رخنه به داخل اراضی اشغالی روبرو است و فشار زیادی وجود دارد.

این نظامی ارشد رژیم صهیونیستی اذعان می‌کند: «احدی نمی‌داند که در اینجا طی روزهای آتی چه رخ خواهد داد. انتقال قدرت در آمریکا، کرونا، اوضاع اقتصادی و دیگر موارد همگی تاثیرگذار هستند و هر لحظه امکان شعله‌ور شدن اوضاع می رود».

رژیم صهیونیستی از رویارویی جدید با مقاومت فلسطین در آستانه اولین سالگرد شهادت بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی فلسطین، به شدت نگران است. دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی نگران هستند که اوضاع مجدداً بحرانی شود.

عاموس هارئیل تحلیلگر امور نظامی در روزنامه صهیونیستی هآرتص به نقل از منابع امنیتی در تل آویو اعلام کرده بود که جهاد اسلامی فلسطین به دنبال انجام حملاتی است.

موشه یعالون از وزیران امنیتی سابق رژیم صهیونیستی هم گفته بود: «ترور ابوالعطاء در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ شرایط جدیدی را در درگیری با جهاد اسلامی رقم زده است. برای اولین بار از زمان عملیات صخره استوار در تابستان ۲۰۱۴، اسرائیل به سیاست ترور ضد رهبران فلسطینی روی آورده است».

از سوی دیگر آوی دیختر نماینده حزب لیکود هم به تلویزیون رژیم صهیونیستی اذعان کرده بود: «حماس توان تسلیحاتی خود را طی سال‌های اخیر تقویت کرده است؛ اما جهاد اسلامی سلاح بسیار پیشرفته‌ای در اختیار دارد و خطر تاکتیکی برای اسرائیل محسوب می‌شود، ولی شرایط آن با حماس تفاوت دارد و دست به عملیات‌های نظامی جسورانه علیه اهداف اسرائیلی می‌زند».منبع: مهر