کد خبر : 104201

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ناصر الشبلی وزیر حمل و نقل عراق امروز یکشنبه در سخنانی به از سرگیری پروازها به ایران (شهرهای تهران و مشهد) از روز دوشنبه (فردا) خبر داد. وی اعلام کرد، ازسرگیری پروازها میان ایران و عراق بعد از حصول موافقت‌های اصولی از سوی سازمان هواپیمایی ایران […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ناصر الشبلی وزیر حمل و نقل عراق امروز یکشنبه در سخنانی به از سرگیری پروازها به ایران (شهرهای تهران و مشهد) از روز دوشنبه (فردا) خبر داد.

وی اعلام کرد، ازسرگیری پروازها میان ایران و عراق بعد از حصول موافقت‌های اصولی از سوی سازمان هواپیمایی ایران برای راه اندازی مجدد پروازهای مستقیم بغداد و نجف به شهرهای مشهد و تهران و بالعکس انجام می‌شود که از تاریخ ۲۵/‏۰۹/‏۲۰۲۰‬ تا ۰۸/‏۱۰/‏۲۰۲۰‬ بنابر درخواست مسؤولان ایرانی متوقف شده بود.

وزیر حمل و نقل عراق در ادامه بر خواست وزارتخانه متبوع خود در ازسرگیری فعالیت‌های این خط پروازی مهم به همراه تقویت تدابیر پیشگیرانه و التزام به دستورات کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی در طول انجام پروازها و همچنین التزام به دستورات صادره از سوی سازمان ملی هواپیمایی عراق و سازمان هواپیمایی جهانی به منظور جلوگیری از گسترش خطر ابتلاء به ویروس کرونا تأکید کرد.منبع: مهر