کد خبر : 103716

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه اجلاس هیئت‌های نظامی ترکیه و یونان در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در بروکسل (پایتخت بلژیک)، ۲ کشور در خصوص «اصول کلی» به تفاهم رسیدند. وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه با […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه اجلاس هیئت‌های نظامی ترکیه و یونان در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در بروکسل (پایتخت بلژیک)، ۲ کشور در خصوص «اصول کلی» به تفاهم رسیدند.

وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه با یادآوری اینکه تصمیم به برگزاری نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه و یونان برای بررسی اصول تفکیک موضوعات مورد مناقشه در پی گفتگوی تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گرفته شده است، اعلام کرد: در این راستا نشست آتی برای بررسی شرایط لازم پیرامون فعالیت ایمن عناصر مستقر در مدیترانه شرقی در ۵ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۴ مهر ماه) در مقر ناتو برگزار خواهد شد.

گفتنی است، دلیل اصلی شدت گرفتن تنش‌ها میان ترکیه و یونان، اقدام ترکیه در انجام اکتشاف و استخراج نفت و گاز از دریای مدیترانه و مناطق نزدیک به جزایر یونان است.منبع: مهر