کد خبر : 103792

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در پی تصویب یک قانون جدید در سرزمین‌های اشغالی که برگزاری هرگونه تظاهرات ضد دولتی را در زمان تعطیلی اجباری ناشی از شیوع کرونا ممنوع می‌سازد، هزاران تن از ساکنان سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به این مصوبه دست به تظاهرات گسترده ای زدند. برخی گزارشها حاکی از […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در پی تصویب یک قانون جدید در سرزمین‌های اشغالی که برگزاری هرگونه تظاهرات ضد دولتی را در زمان تعطیلی اجباری ناشی از شیوع کرونا ممنوع می‌سازد، هزاران تن از ساکنان سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به این مصوبه دست به تظاهرات گسترده ای زدند.

برخی گزارشها حاکی از آن است که در شهر تل آویو جمعیت معترضان بالغ بر هزاران نفر بوده است. به گفته سخنگوی پلیس تل آویو، حدود ۱۵ تن از این معترضان بازداشت شده اند.

به عبارت دیگر، با گذشت تنها سه روز از تصویب قانون مذکور، اعتراض‌های خیابانی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی او را در دو عرصه مقابله با بحران بیماری کرونا و اتهام فساد علیه خود تحت فشار می‌گذارد.

در واقع این مصوبه جدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی را از برگزاری تظاهراتی در فاصله بیش از یک کیلومتر از محل اقامت خود منع می‌کند و مقررات سختگیرانه‌تری را برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و به بهانه جلوگیری از شیوع کرونا بر ساکنان سرزمین‌های اشغالی تحمیل می‌کند. اما در مقابل منتقدان بر این باورند که مصوبه جدید به آزادی بیان لطمه می‌زند.

لازم به ذکر است که رژیم صهیونیستی در تلاش برای مهار دومین موج شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی، بخش اعظمی از اقتصاد خود را تعطیل کرده و به مردم دستور داده است که بیش از یک کیلومتر از محل سکونت خود دور نشوند.منبع: مهر