کد خبر : 103758

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «محمد الساعدی» تحلیلگر مسائل سیاسی عراق در سخنانی به اقدامات مخرب ایالات متحده آمریکا علیه حشد شعبی اشاره کرد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد: آمریکا پس از حملات راکتی به مراکز دیپلماتیک انگشت اتهام را به سمت حشد شعبی نشانه رفته […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «محمد الساعدی» تحلیلگر مسائل سیاسی عراق در سخنانی به اقدامات مخرب ایالات متحده آمریکا علیه حشد شعبی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد: آمریکا پس از حملات راکتی به مراکز دیپلماتیک انگشت اتهام را به سمت حشد شعبی نشانه رفته است و این نشان می‌دهد که مقامات واشنگتن به دنبال از بین بردن این گروه مقاومتی هستند.

الساعدی تصریح کرد: تداوم نقش آفرینی حشد شعبی در صحنه عراق به نفع آمریکایی‌ها، سعودی‌ها و اماراتی نیست. به هر حال، متهم کردن حشد شعبی به انجام حملات راکتی به مراکز دیپلماتیک خارجی تلاشی برای ایجاد هرج و مرج داخلی است.

از زمان تشدید حملات راکتی به مراکز و هیأت‌های دیپلماتیک خارجی در بغداد رسانه‌های سعودی و آمریکایی در اقدامی هماهنگ انگشت اتهام را به سمت حشد شعبی نشانه رفته‌اند. مقامات آمریکایی نیز همین سیاست را در پیش گرفته‌اند.منبع: مهر