کد خبر : 103858

به گزارش خبرگزاری مهر، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جریان مصاحبه با تلویزیون روسیه به مناسبت پنجمین سال حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: روسیه و ایران نقش مهمی در حمایت از روند مذاکرات در سوریه و پیشبرد آن ایفا کردند. وی افزود: تروریست ها با حمایت مستقیم آمریکا، فرانسه، انگلیس، قطر و عربستان […]به گزارش خبرگزاری مهر، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جریان مصاحبه با تلویزیون روسیه به مناسبت پنجمین سال حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: روسیه و ایران نقش مهمی در حمایت از روند مذاکرات در سوریه و پیشبرد آن ایفا کردند.

وی افزود: تروریست ها با حمایت مستقیم آمریکا، فرانسه، انگلیس، قطر و عربستان در مناطق مختلف سوریه پیشروی کرده و در حال اشغال شهرهای ما بودند.

اسد ادامه داد: آنها علاوه بر این، به صورت کلی از سوی کشورهای غربی تحت حمایت غیر مستقیم قرار داشتند. شرایط در سوریه بسیار خطرناک بود. ما در جریان نشست های خود با فرماندهان نظامی و سیاسی روسیه به ویژه بعد از حضور داعش در سوریه در سال ۲۰۱۴ این مسأله را بررسی کردیم.

وی اضافه کرد: تروریسمی که ما در سوریه با آن مبارزه کردیم همان تروریسمی است که دست به عملیات خرابکارانه در جهان می زند؛ بنابراین به نفع روسیه بود که این روند را در سوریه هدف قرار دهد و از این ثبات که به نفع دیگر کشورهای جهان و روسیه بود حمایت کند.

رئیس جمهور سوریه بیان کرد: چنانچه مذاکرات سیاسی در سوریه میان گروه های داخلی این کشور صورت پذیرد موفقیت آمیز عمل خواهد کرد اما این مذاکرات در سایه مداخلات خارجی موفق نخواهد بود.منبع: مهر