کد خبر : 104229

به گزارش خبرنگار مهر، ماجرا از آنجا شروع شد که خبری با موضوع اینکه دانش‌آموز دیری به خاطر نداشتن گوشی تلفن همراه و تبلت اقدام به خودکشی کرده است، به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد. خیلی زود، روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر توضیح داد که این دانش‌آموز به صورت مستمر در […]به گزارش خبرنگار مهر، ماجرا از آنجا شروع شد که خبری با موضوع اینکه دانش‌آموز دیری به خاطر نداشتن گوشی تلفن همراه و تبلت اقدام به خودکشی کرده است، به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد.

خیلی زود، روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر توضیح داد که این دانش‌آموز به صورت مستمر در کلاس‌های مجازی حضور داشته است و خودکشی او نمی‌تواند به دلیل نداشتن گوشی باشد.

این پایان ماجرا نبود و سپس خبری به نقل از مادر محمد منتشر شد و وضعیت مالی خانواده و نیاز این دانش‌آموز به گوشی برای حضور در کلاس‌های مجازی تشریح شد.

انگیزه فرزندم مشخص نیست

به گفته سید عادل موسی زاده پدر این دانش آموز، مدرسه محمد (دبستان شهید باهنر شهر دیر) اعلام کرده بود که برای او تبلت خواهد خرید ولی هنوز گوشی و تبلت را از مدرسه دریافت نکرده بودیم.

وی با بیان اینکه محمد درخواست خرید گوشی جدید و تبلت داشت اضافه کرد: ما وضع مالی خوبی نداریم و مستمری بگیر بهزیستی هستیم ولی هر چه در توانم بود برای خانواده‌ام گذاشتم.

موسی زاده با بیان اینکه انگیزه محمد هنوز برای ما مشخص نیست، تصریح کرد: نمی‌دانم محمد به چه دلیلی دست به خودکشی زده است.

مدیر مدرسه به محمد گوشی داد

در حالی که در ابتدا عنوان شده بود که محمد به خاطر نداشتن گوشی خودکشی کرده است، مدیر مدرسه او می‌گوید که خودش یک گوشی متعلق به شخص خودش را به محمد داده است.

مدیر دبستان شهید باهنر دیر نیز با اشاره به اینکه پس از تعویض گوشی خودش، گوشی قبلی‌اش را در اختیار محمد موسی‌زاده قرار داده بوده است، اضافه کرد: این خانواده همسایه ما هستند و از وضعیت آنها اطلاع داشتم و یک گوشی را برای حضور در کلاس‌های مجازی به او دادم.

ایرج قاسمی با اشاره به کمک‌های مادی به خانواده این دانش‌آموز تصریح کرد: محمد پنج سال دانش‌آموز مدرسه ما بود و طی این مدت هیچ پولی بابت کتاب و بیمه و لباس فرم از او نگرفتم.

وی با اشاره به اینکه در روز حادثه سید محمد در کلاس درس آنلاین می‌شود اما تکلیفی ارسال نمی‌کند افزود: چند ساعت بعد از فوت هم گوشی سید محمد توسط شخص دیگری آنلاین شده است که نشان می‌دهد دانش آموز عضو کلاس مجازی بوده است.

رضایت مادر متوفی از خدمات مدرسه

مادر محمد موسی‌زاده با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از سوی معلم و مدیر مدرسه فرزندش اظهار داشت: آقای قاسمی مدیر مدرسه همواره پیگیر مشکلات مدرسه فرزند ما بود و از هیچ چیزی برای او دریغ نکرد.

فاطمه نجار با بیان اینکه مدیر مدرسه کمک‌های مادی و معنوی زیادی را برای بچه ما داشته است، اضافه کرد: شکایتی نداریم و امیدواریم مدیر مدرسه بچه ما را ببخشد و او را حلال کند چون خیلی محبت در حق بچه ما داشته است.

وی با اشاره به اینکه مدیر مدرسه طی این پنج سال خدمات زیادی را برای محمد داشته است، افزود: لباس و کتاب و بیمه و خوراک بچه ما را هم مدیر مدرسه تهیه می‌کرد.

ماجرای فوت محمد دانش‌آموز ۱۱ ساله غم بزرگی برای همه مردم است ولی هنوز قفل این ماجرا گشوده نشده و علت مرگ به درستی مشخص نیست.منبع: مهر