کد خبر : 104091

بلوطی‌میرزا با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید ریجستری تلفن همراه از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران گفت: از این پس اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادی ورودی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ از اهواز، «غلامرضا بلوطی‌میرزا» با اشاره به ابلاغ بخشنامه‌های جدید از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران در خصوص اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران اظهار کرد: برابر مفاد بند (۱- الف) و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای ریجستری گوشی تلفن همراه، مقرر شده که اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادی ورودی و پس از احراز هویت دقیق، تشخیص غیرتجاری بودن و همچنین طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشورانجام شود.

ناظر گمرکات خوزستان افزود: برابر مندرجات متن مصوبات مذکور از این به بعد هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری یا بعد خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافران جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: کارشناسان مرتبط در گیت‌های مربوطه از ۱۲ مهر ماه بر اساس مصوبه ابلاغی جدید نسبت به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی و با رعایت کامل سایر مقررات اقدام می‌کنند.

مدیرکل گمرک اهواز یاد آور شد: در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه TSC نسبت به پذیرش ارزش کالا بر اساس اسناد مثبته صاحب کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام و سپس مراتب را برای اقدام لازم به دفتر تعیین ارزش اعلام می‌کنند.