کد خبر : 104373

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الشرق، منابع دولتی سودان اعلام کردند که آمریکا به دولت انتقالی سودان ۲۴ ساعت مهلت داده است تا درخصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تصمیم گیری کند. این منابع افزودند: طرف‌های آمریکایی و سودانی اخیراً درباره عادی سازی روابط با اسرائیل در ازای حذف نام سودان […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الشرق، منابع دولتی سودان اعلام کردند که آمریکا به دولت انتقالی سودان ۲۴ ساعت مهلت داده است تا درخصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تصمیم گیری کند.

این منابع افزودند: طرف‌های آمریکایی و سودانی اخیراً درباره عادی سازی روابط با اسرائیل در ازای حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم رایزنی‌هایی داشته‌اند و تعیین مهلت زمانی ۲۴ ساعت به خاطر نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، انتخاباتی که قرار است سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

سودان از بیش از یک سال پیش در تلاش است از فهرست سیاه وزارت خارجه آمریکا برای کشورهایی که اصطلاحاً «حامیان تروریسم دولتی» خوانده می‌شوند خارج شود. قرار گرفتن در این فهرست از سه دهه پیش موجب قطع ارتباط نظام مالی سودان با بانک‌های جهانی شده است.

در گفتگوهایی که هفته گذشته در ابوظبی میان مذاکره‌کنندگان آمریکا و سودان برگزار شد طرف آمریکایی یکی از شرایط خروج از فهرست سیاه مذکور را عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

در حالی که رژیم صهیونیستی بر روی عادی سازی روابط با کشور سودان حساب ویژه ای باز کرده است، بسیاری از احزاب و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی در این کشور مخالفت خود را با عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی اعلام کرده‌اند.منبع: مهر